در زیر دریا ، مردم صداهای اقیانوس را تغییر داده اند


واشنگتن (AP) – بر اساس مطالعه ای که روز پنجشنبه منتشر شد ، نه تنها انسان سطح و درجه حرارت سیاره را تغییر می دهد ، بلکه صداهای آن را نیز تغییر می دهد – و این تغییرات حتی در اقیانوس آزاد نیز مشاهده می شود.

محققان دریافتند ، تغییر در چشم انداز صحیح اقیانوس بر قسمتهای زیادی از زندگی دریایی تأثیر می گذارد ، از میگوی کوچک کلیک شده تا نهنگهای عظیم راست.

“برای تلفن های موبایل بسیار زیر آب سفر می کنند. برای ماهی ها ، صوت احتمالاً بهترین راه برای احساس محیط اطراف آنها از نور است “.

وی گفت در حالی که نور تمایل به پراکنده شدن در آب دارد ، صداها در آب بسیار سریعتر از هوا عبور می کنند.


بسیاری از ماهی ها و حیوانات دریایی از صدا برای برقراری ارتباط با یکدیگر ، یافتن مکان های امیدوار کننده برای تولید مثل یا تغذیه و احتمالاً یافتن شکارچیان استفاده می کنند. به عنوان مثال ، میگوهای چوبی صدایی شبیه پاپ کورن ایجاد می کنند که طعمه آنها را بی حس می کند. آهنگ های نهنگ کوهان دار می تواند شبیه آهنگ های یک ویولون باشد.

اما افزایش صدای ناشی از حمل و نقل ، کشتی های ماهیگیری موتوری ، اکتشاف نفت و گاز در زیر آب ، ساخت و سازهای دریایی و سایر فعالیت های انسانی شنیدن صدای یکدیگر را برای ماهی ها دشوار می کند.

محققان هزاران مجموعه داده و مقاله تحقیقاتی را که مستند تغییرات در حجم و فرکانس است ، گردآوری کرده اند تا تصویری جامع از چگونگی تغییر چشم انداز اقیانوس – و تأثیر زندگی دریایی را جمع آوری کنند.

با استفاده از میکروفون های زیر آب ، دانشمندان می توانند صداهای ماهی را ضبط کنند – که معمولاً در همان فرکانس های پایین سر و صدا حرکت می کنند.

کارلوس دوآرته ، یک بوم شناس دریایی در مرکز تحقیقات دریای سرخ در عربستان سعودی و یکی از نویسندگان مقاله ، گفت: “برای بسیاری از گونه های دریایی ، تلاش آنها برای برقراری ارتباط توسط صداهای تولید شده توسط انسان پوشانده می شود.”

دریای سرخ یکی از راهروهای اصلی حمل و نقل در جهان است ، پر از کشتی های بزرگ که به آسیا ، اروپا و آفریقا سفر می کنند. وی گفت ، برخی از ماهی ها و بی مهرگان اکنون از پر سر و صداترین مناطق خودداری می کنند ، زیرا صدا به طور م habitثر زیستگاه آنها را در دریای سرخ تکه تکه می کند.

در همین حال ، تعداد کل حیوانات دریایی از سال 1970 تقریباً به نصف کاهش یافته است. Duarte گفت ، در برخی از مناطق اقیانوس ، دانشمندان اکنون حیوانات کمتری را در حال آواز و صدا زدن ضبط می کنند – این صداها ناپدید شده اند.

محققان دریافتند که تغییرات آب و هوایی بر روند فیزیکی شکل دهنده صداهای اقیانوس مانند باد ، امواج و ذوب شدن یخ نیز تأثیر می گذارد.

“تصور کنید که مجبورید فرزندان خود را در مکانی که همیشه پر سر و صدا است تربیت کنید. جای تعجب نیست که بسیاری از حیوانات دریایی سطح استرس صوتی را بالا و قابل تشخیص می دانند. ”” جو رومان ، یک اکولوژیست دریایی از دانشگاه ورمونت که در مقاله شرکت نکرد ، گفت.

“وقتی مردم به تهدیدهای موجود در اقیانوس فکر می کنند ، ما اغلب به تغییر آب و هوا ، پلاستیک و ماهیگیری بیش از حد فکر می کنیم. اما آلودگی صوتی یکی دیگر از موارد مهمی است که باید مراقب آن باشید. “گفت نیل همرسشلاگ ، بوم شناس دریایی از دانشگاه میامی که در این مقاله نبود.

وی گفت: “اگر کاری برای اقیانوس انجام می دهید ، به این فکر کنید که چگونه آن را ساکت تر کنید”.

دانشگاه ویکتوریا خوانز گفت: آلودگی صدا ممکن است برای مقابله با سایر تهدیدات اقیانوس آسان تر باشد. “از نظر تئوری ، می توانید بلافاصله صدا را کم یا خاموش کنید – مانند تغییر پلاستیک یا تغییرات آب و هوایی نیست ، که لغو آن بسیار دشوارتر است.”

___

کریستینا لارسون را در توییتر دنبال کنید:larsonchristina

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*