رهبران اتحادیه اروپا موافقت می کنند پس از چند روز مذاکره میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند


بروکسل (AP) – رهبران اتحادیه اروپا روز جمعه به توافق سختی دست یافتند تا انتشار گازهای گلخانه ای اتحادیه را تا پایان دهه از سطح 1990 حداقل 55 درصد کاهش دهد ، و از بن بست فوق العاده شرم آور قبل از نشست سازمان ملل جلوگیری کند. برای آب و هوا در آخر هفته.

پس از بحث های شبانه در اجلاس دو روزه خود در بروکسل ، 27 کشور عضو پیشنهاد کمیته اجرایی اتحادیه اروپا برای تقویت هدف میانی اتحادیه در مسیر بی طرفی آب و هوا تا اواسط قرن پس از گروهی از اکراه ، کشورهای وابسته به زغال سنگ سرانجام توافق کردند که از هدف بهبود یافته پشتیبانی کنند.

چارلز میشل ، رئیس شورای اتحادیه اروپا در حالی که نور روز از پایتخت اتحادیه اروپا می درخشد ، در توییتر نوشت: “اروپا در مبارزه با تغییرات آب و هوایی رهبر است.” “ما تصمیم گرفته ایم تا سال 2030 میزان انتشار گازهای گلخانه ای خود را حداقل 55٪ کاهش دهیم.”

پنج سال پس از توافق پاریس ، اتحادیه اروپا می خواهد در مبارزه با گرم شدن کره زمین یک رهبر باشد. با این حال ، رهبران ایالت و دولت بلوک آخرین بار در ماه اکتبر ملاقات نکردند ، اما این امر به دلیل نگرانی های مالی کشورهای شرقی برای وضوح بیشتر در مورد نحوه تأمین مالی و مقابله با انتقال سبز ، در مورد هدف جدید به توافق نرسیدند.

اما یک معامله طولانی مدت در مورد بودجه طولانی مدت و بازیابی ویروس کرونا تا حدی که رهبران اتحادیه اروپا روز پنجشنبه به آن دست یافتند ، جنبش مهمی ایجاد کرد.


بخشهای زیادی از بسته با رکورد بالا 1.82 تریلیون یورو در برنامه ها و سرمایه گذاری هایی قرار خواهد گرفت که برای کمک به کشورهای عضو ، مناطق و بخشهایی که به ویژه تحت تأثیر گذار سبز قرار دارند و به تحول اقتصادی و اجتماعی عمیق نیاز دارند ، کمک می کند. رهبران اتحادیه اروپا توافق کردند که 30٪ از بسته باید برای حمایت از انتقال استفاده شود.

هنوز هم توافق بر سر زبان مشترک کار ساده ای نبود. مذاکرات در طول شب با بحث های شدید در جلسه عمومی و گفتگو در گروه های کوچکتر در حاشیه قطع شد.

تأخیر دیگر در بررسی 40٪ کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای اتحادیه اروپا برای سال 2030 ، خصوصاً قبل از اجلاس مجازی در مورد جاه طلبی های اقلیمی که پنج سال از توافق پاریس می گذرد ، شرم آور خواهد بود و رهبران در صدد امضای توافق هستند.

رویداد روز شنبه میزبان انگلیس با سازمان ملل و فرانسه خواهد بود. نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون هفته گذشته اعلام کرد که می خواهد انگلیس میزان انتشار گازهای گلخانه ای را حداقل تا 68٪ نسبت به سطح 1990 تا سال 2030 کاهش دهد – یک هدف بلند پروازانه تر از اتحادیه اروپا.

لهستان که سال گذشته به هدف بی طرفی اتحادیه اروپا در سال 2050 متعهد نبود و سایر کشورهای شرقی از جمله جمهوری چک و مجارستان برای نیازهای انرژی خود به شدت به زغال سنگ وابسته هستند. آنها فكر كردند كه همه كشورهاي عضو ، همان جاه طلبی را بدون در نظر گرفتن مخلوط انرژی مربوطه ، دنبال می كنند.

کشورهای عضو برای جلب رضایت خود موافقت کردند که هدف جدید باید به طور جمعی محقق شود. به گفته دفتر نخست وزیر بلژیک ، “رهبران توافق كردند كه این كاهش ها ابتدا در بخشها و كشورهایی انجام شود كه هنوز جای پیشرفت زیادی دارد.”

بعلاوه ، کمیسیون اروپا هنگام تهیه اقدامات شرایط ملی خاص را در نظر خواهد گرفت. گزارش پیشرفت در بهار به شورای اروپا ارائه خواهد شد.

رهبران جهان پنج سال پیش در پاریس توافق کردند که گرم شدن کره زمین به زیر 2 درجه سانتیگراد (3.6 درجه فارنهایت) و در حالت ایده آل بیش از 1.5 درجه سانتیگراد (2.7 درجه فارنهایت) افزایش یابد. قرن براساس توافق نامه پاریس ، طرفین باید اهداف به روز شده آب و هوا را تا پایان سال جاری ارائه دهند.

___

پوشش آب و هوایی AP را در https://apnews.com/hub/climate دنبال کنید

___

پوشش آب و هوایی AP را در https://apnews.com/hub/climate دنبال کنید


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*