سومین ربات کاوشگر جدید در افق


،

پرونده - این تصویر ارائه شده توسط ناسا سیاره زهره را نشان می دهد که با داده های به دست آمده از فضاپیما ساخته شده است
پرونده – این تصویر که توسط ناسا تهیه شده است ، سیاره ونوس را نشان می دهد که از داده های به دست آمده از فضاپیمای ماژلان و مدار پیشگام ونوس از سال 1990 تا 1994 ساخته شده است. روز پنجشنبه ، 10 ژوئن 2021 ، آژانس فضایی اروپا گفت که یک فضاپیما را به مدار می آورد. زهره در اوایل دهه 2030. این مدار که EnVision نامیده می شود ، سعی خواهد کرد توضیح دهد که چرا “ناهید” بسیار “متفاوت از زمین است ، حتی اگر این دو سیاره از نظر اندازه و ترکیب شبیه یکدیگر باشند. (NASA / JPL-Caltech از طریق AP)AP

CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – ونوس داغتر از همیشه است و سومین ربات کاوشگر جدید در آستانه قرار دارد.

یک هفته پس از اعلام ناسا برای انجام دو مأموریت جدید به نزدیکترین همسایه ما ، آژانس فضایی اروپا روز پنجشنبه گفت که در اوایل دهه 2030 سفینه فضایی را به دور زهره پرتاب خواهد کرد. این مدار که EnVision نامیده می شود ، سعی خواهد کرد توضیح دهد که چرا “ناهید” بسیار “متفاوت از زمین است ، حتی اگر این دو سیاره از نظر اندازه و ترکیب شبیه یکدیگر باشند.

ناسا رادار EnVision را فراهم می کند.

جفت مأموریت های آینده ناسا برای داغترین سیاره منظومه شمسی – به نام DaVinci Plus و Veritas – اولین بار برای ایالات متحده در بیش از 30 سال است. آنها در حدود سالهای 2028 تا 2030 منفجر خواهند شد.


“این یک ترفند ناهید است!” توماس زوربوشن ، رئیس ارشد علوم ناسا در توئیتر.

اروپایی ها از این مکان بازدید کرده اند ، ونوس اکسپرس خود را تا سال 2014 در اطراف این سیاره گلخانه ای در حال فعالیت می داند. ژاپن از سال 2015 برای تحقیقات آب و هوا به دور ونوس می چرخد.

این یک مکان ممنوع است: جو متراکم دی اکسید کربن محل زندگی ابرهای اسید سولفوریک است.

گونتر هاسینگر ، مدیر علمی آژانس فضایی اروپا ، در بیانیه ای گفت: “دوره جدیدی در مطالعه نزدیکترین همسایه اما بسیار متفاوت منظومه شمسی در انتظار ما است.”

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم م Instituteسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*