سکه های باستانی ممکن است رمز و راز دزد دریایی قاتل مربوط به دهه 1600 را حل کند


WARWICK، RI (AP) – تعداد انگشت شماری سکه از باغی که می توانید میوه خود را در روستای رود آیلند و سایر گوشه های تصادفی نیوانگلند انتخاب کنید ، می تواند به حل یکی از قدیمی ترین موارد سرما در کره زمین کمک کند.

شرور در این داستان: یک دزد دریایی قاتل انگلیسی که پس از سرقت از کشتی حامل زائران مسلمان به هند از مکه و سپس فرار از اسارت با حضور به عنوان یک تاجر برده ، به جنایتکار تحت تعقیب تبدیل شد.

جیم بیلی ، مورخ آماتور و فلزیاب که اولین سکه عرب دست نخورده قرن 17 را در چمن زار در میدل تاون کشف کرد ، گفت: “این یک داستان جدید از یک جنایت تقریبا کامل است.”


این تغییر قدیمی در جیب – قدیمی ترین که تاکنون در آمریکای شمالی کشف شده است – ممکن است توضیح دهد که چطور کاپیتان هنری دزدان دریایی همه در باد ناپدید شدند.

در 7 سپتامبر 1695 ، کشتی دزدان دریایی Fancy به فرماندهی Every ، کمین کرده و گنج ساوای ، کشتی سلطنتی متعلق به اورنگ زیب امپراطور هند ، آن زمان یکی از قدرتمندترین مردان جهان را گرفت و اسیر آن کرد. در آن هواپیما نه تنها زائرانی که از سفر حج خود بازمی گشتند ، بلکه طلا و نقره ای به ارزش ده ها میلیون دلار بودند.

به دنبال این یکی از پردرآمدترین و شنیع ترین سرقت ها در تمام دوران ها انجام شد.

سوابق تاریخی نشان می دهد که گروه وی قبل از فرار به باهاما ، پناهگاه دزدان دریایی ، مردان سوار بر کشتی هندی را شکنجه و کشته و زنان را مورد تجاوز قرار داده است. اما سخنان به سرعت در مورد جنایات آنها گسترش یافت و ویلیام سوم پادشاه انگلیس – تحت فشار شدید هند رسوا و غول تجارت شرکت هند شرقی – پاداش بزرگی را بر سر آنها گذاشت.

بیلی گفت: “اگر” اولین جستجوی جهان “را در گوگل جستجو کنید ، به صورت” همه “ظاهر می شود. “همه به دنبال این پسران بودند.”

تاکنون ، مورخان فقط می دانستند که همه سرانجام در سال 1696 به ایرلند رفتند ، جایی که مسیر سرد شد. اما بیلی می گوید سکه هایی که او و دیگران یافتند گواه این است که دزد دریایی بدنام ابتدا به مستعمرات آمریکا رسیده است ، جایی که او و خدمه اش از سرقت برای هزینه های روزانه در حالی که فرار می کردند ، استفاده کردند.

اولین سکه تمام عیار در سال 2014 در مزرعه Sweet Berry در میدل تاون ظاهر شد ، مکانی که کنجکاوی بیلی را دو سال قبل از آن پیدا کرد زیرا وی سکه های استعمار قدیمی ، یک سگک کفش قرن 18 و چند توپ با مشک پیدا کرد.

وی که یک فلزیاب را روی زمین تکان می دهد ، سیگنالی دریافت می کند ، حفاری می کند و یک پاداش واقعی می گیرد: یک سکه نقره به اندازه یک پنی تیره که در ابتدا فکر می کرد اسپانیایی است یا پولی است که توسط یک مستعمره خلیج ماساچوست ضرب شده است.

با نگاهی نزدیک تر ، متن عربی روی سکه نبض آن را سریعتر کرد. وی گفت: “من فکر کردم” خدای من “.

تحقیقات تایید می کند که سکه عجیب و غریب در سال 1693 در یمن ضرب شده است. بیلی گفت ، این بلافاصله س questionsالاتی را به وجود آورد ، زیرا هیچ مدرکی وجود نداشت که مستعمره نشینان آمریکایی برای تأمین معاش خود در دنیای جدید به هر نقطه از خاورمیانه سفر کنند و تا دهه ها بعد تجارت کنند.

از آن زمان ، آشکارسازهای دیگر 15 سکه عرب دیگر از همان دوران پیدا کرده اند – 10 سکه در ماساچوست ، سه سکه در رود آیلند و دو سکه در کنتیکت. مورد دیگری در کارولینای شمالی پیدا شد ، جایی که سوابق نشان می دهد برخی از مردان همه به ساحل آمده اند.

سارا اسپورتمن ، باستان شناس ایالتی از کانتیکت ، جایی که یکی از سکه ها در سال 2018 در حین حفاری های مداوم در مزرعه هفدهم پیدا شد ، گفت: “به نظر می رسد برخی از خدمه او موفق به استقرار در نیوانگلند شده و ادغام شده اند.”

وی گفت: “این تقریباً شبیه یک طرح پولشویی بود.”

اگرچه اکنون غیر قابل تصور به نظر می رسد ، اما همه توانستند با حضور در مقام یک تاجر برده ، حرفه ای نوپا در سال 1690 در نیوانگلند ، چشمان خود را پنهان کنند. بیلی گفت ، در راه رفتن به باهاما ، او حتی در جزیره Reunion فرانسه متوقف شد تا چند اسیر را برای دیدن واحد ببیند.

سوابق مبهم نشان می دهد یک کشتی به نام “گل دریا” که دزدان دریایی پس از کنار گذاشتن “فانتزی” از آن استفاده می کردند ، در امتداد ساحل شرقی حرکت می کرد. او با نزدیک به چهار ده غلام در سال 1696 به نیوپورت ، رود آیلند ، که در قرن هجدهم به مرکز اصلی تجارت برده در آمریکای شمالی تبدیل شد ، وارد شد.

بیلی ، 53 ساله ، فارغ التحصیل رشته انسان شناسی از دانشگاه رود آیلند و به عنوان دستیار باستان شناسی در تحقیقات کشتی دزدان دریایی Wide Galli ، گفت: “اسناد گسترده ای از منابع اولیه وجود دارد که نشان می دهد مستعمرات آمریکا پایگاه هایی برای عملیات دزدان دریایی بوده اند.” لاشه کشتی کیپ کد در اواخر دهه 80.

بیلی ، که کار روزانه او تجزیه و تحلیل امنیت در زندان زندان ایالت است ، یافته های خود را در یک مجله تحقیقاتی از انجمن سکه شناسی آمریکا ، سازمانی که به مطالعه سکه و مدال اختصاص داده شده است ، منتشر کرد.

باستان شناسان و مورخانی که با کارهای بیلی آشنا هستند اما در این کار دخیل نیستند ، می گویند که آنها شیفته شده اند و معتقدند که این کار یکی از ماندگارترین اسرار جنایی جهان را روشن می کند.

کوین مک براید ، استاد باستان شناسی در دانشگاه کنتیکت ، گفت: “تحقیقات جیم بی عیب است.” “این یک چیز عالی است. این یک داستان واقعا جالب است.”

مارک هانا ، دانشیار تاریخ دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو و کارشناس دزدی دریایی در اوایل آمریکا ، گفت که وقتی اولین بار تصاویر سکه بیلی را دید ، “ذهنم را از دست دادم”.

هانا ، نویسنده کتاب لانه های دزدان دریایی و ظهور امپراتوری انگلیس در سال 2015 گفت: “پیدا کردن این سکه ها برای من یک چیز عظیم بود.” هر یک از اهمیت جهانی برخوردار است. این ماده شی object – این چیز کوچک – می تواند به من در توضیح آن کمک کند. “

سو explo استفاده های همه از کتاب استیون جانسون در سال 2020 ، دشمن همه بشریت ؛ سری بازی های ویدیویی Uncharted محبوب پلی استیشن الهام گرفته است. و نسخه سونی پیکچرز از فیلم Uncharted با بازی تام هالند ، مارک والبرگ و آنتونیو باندراس که قرار است در اوایل سال 2022 اکران شود.

بیلی که ارزشمندترین یافته های خود را نه در خانه بلکه در صندوق امانات نگهداری می کند ، می گوید که حفاری را ادامه خواهد داد.

وی گفت: “برای من ، این همیشه به هیجان شکار بود ، نه پول.” “تنها چیزی که بهتر از یافتن این موارد است ، داستانهای از دست رفته طولانی در پشت آنها است.”


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*