شرابی که با قیمت 1 میلیون دلار برای فروش به فضا رفت


لندن (AP) – شراب از این دنیا خارج است. قیمت مناسب استراتوسفر است.

کریستی روز سه شنبه گفت که در حال فروش یک بطری شراب فرانسوی است که بیش از یک سال را در مدار ایستگاه فضایی بین المللی سپری کرده بود. خانه حراج تخمین می زند که یک متخصص شراب می تواند تا 1 میلیون دلار برای مالکیت آن پرداخت کند.

Pétrus 2000 یکی از 12 بطری است که در ماه نوامبر سال 2019 توسط محققانی که توانایی کشاورزی فرازمینی را کشف می کنند ، به فضا ارسال شده است. به گفته کارشناسان شراب که آن را به مزه مزه در فرانسه بردند ، 14 ماه بعد بازگشت ، کمی تغییر کرد.

تیم تیپتری ، مدیر بین المللی بخش شراب و ارواح کریستی ، گفت که شراب کهنه سال “در یک محیط منحصر به فرد” با جاذبه تقریباً صفر روی ایستگاه فضایی رسیده شده است.

تیپتری گفت: در این سفر یک بطری شراب 10،000 دلاری ، که به خاطر ظرافت ، تانن های ابریشمی ، رسیده و رایحه گیلاس سیاه ، یک جعبه سیگار برگ و چرم شناخته می شود ، به یک تازگی علمی تبدیل شد – و هنوز هم یک بطری شراب خوب است.


وی گفت: “این فقط یک شراب بسیار هماهنگ است که توانایی بالغ شدن بالایی دارد ، به همین دلیل برای این آزمایش انتخاب شده است.” “بسیار دلگرم کننده است که وقتی به زمین بازگشتم خوشمزه بود.”

استارت آپ فضایی خصوصی Space Cargo Unlimited این شراب را در نوامبر 2019 به عنوان بخشی از تلاش برای مقاوم سازی گیاهان زمین در برابر تغییرات آب و هوایی و بیماری ها با قرار دادن آنها در معرض فشارهای جدید در مدار قرار داد. محققان همچنین می خواهند روند پیری ، تخمیر و حباب های شراب را بهتر درک کنند.

در یک تست چشایی در ماه مارس در انستیتوی مطالعه شراب و تاکستان در بوردو فرانسه ، دوازده متخصص شراب یکی از مسافران فضایی را با بطری از همان محصول قدیمی که در یک انبار مانده بود مقایسه کردند.

آنها تفاوتی را ذکر کردند که توصیف آن دشوار بود. جین آنسون ، نویسنده نشریه شراب Decanter ، گفت شراب باقیمانده روی زمین طعم جوانتر ، نسخه کیهانی کمی نرم و معطر است.

شراب ارائه شده توسط Christie’s برای فروش خصوصی همراه با یک بطری جعفری ساییده از همان محصول ، یک پیشخوان ، لیوان و یک چوب پنبه ساخته شده از شهاب سنگ است. همه چیز در یک صندوق چوبی دست ساز و با تزئینات الهام گرفته از ژول ورن ، پیشگام داستان های علمی و جهان پیشتازان ستاره ذخیره می شود.

درآمد حاصل از فروش ، تحقیقات آینده Space Cargo Unlimited را تأمین می کند. چندین بطری دیگر از این دوازده موردی که به فضا رفته اند ، باز نشده اند ، اما کریستی می گوید که قصد فروش هیچ یک از آنها را ندارد.

Tiptree می گوید برآورد قیمت “در منطقه 1 میلیون دلار” بیانگر جذابیت احتمالی فروش ترکیبی از متخصصان شراب ، علاقه مندان به فضا و افراد ثروتمندی است که “تجربیات فوق العاده” را جمع می کنند.

این دسته شامل بطری 2000 پتروس است که بر روی زمین باقی مانده است تا خریدار بتواند این دو را با یکدیگر مقایسه کند – اگر آنها تصمیم به باز کردن باریکی که وارد مدار شده است ، داشته باشند.

تیپتری گفت: “من امیدوارم که آنها تصمیم به نوشیدن آن بگیرند ، اما شاید بلافاصله نه.” “این در اوج خود می نوشد ، اما این شراب احتمالاً حداقل برای دو یا سه دهه دیگر دوام خواهد آورد.”


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*