شهرداران از بایدن می خواهند تا در مطالعه مهاجرت اقلیمی گنجانده شود


SAN DIEGO (AP) – شهرداران دوازده شهر بزرگ ایالات متحده ، از جمله لس آنجلس ، نیویورک و سان دیگو ، از رئیس جمهور جو بایدن می خواهند که با آنها مشورت کند ، زیرا دولت در مورد چگونگی شناسایی و اسکان افراد آواره و مستقیم یا غیرمستقیم از طریق زمین تحقیق می کند. دریاها و سایر اثرات تغییر اقلیم.

این درخواست در نامه ای ارسال شد که روز پنجشنبه برای بایدن ارسال شد ، همان روزی که دولت وی اجلاس سران جهان را برای بحث در مورد اقدام برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای تشکیل داد.

هیچ کشوری از افرادی که به دلیل تغییرات اقلیمی آواره شده اند ، محافظت نمی کند. بایدن در تاریخ 4 فوریه با صدور یک دستورالعمل ، به جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی ، دستور مشاوره با آژانس های فدرال در مورد چگونگی انجام این کار را داد و گزارش خود را در ماه اوت صادر کرد.


شهرداران می گویند که باید از آنها نیز مشاوره شود ، زیرا شهرها در صف مقدم بیشتر مهاجران ، پناهندگان و سایر آوارگان طوفان ، خشکسالی و سایر اثرات تغییر اقلیم قرار دارند. شهرداران شیکاگو ، پیتسبورگ ، دنور ، میامی و هوستون نیز نامه را امضا کردند.

بر اساس گزارشی از سازمان جهانی هواشناسی که روز دوشنبه منتشر شد ، اثرات تغییر اقلیم از سال 2010 به طور متوسط ​​23 میلیون پناهنده در سال به وجود آورده است. در شش ماه اول سال گذشته ، نزدیک به 10 میلیون نفر ثبت شده است. بیشتر آنها به کشور خود نقل مکان کردند.

ویتوریا زانوسو ، مدیر اجرایی شورای مهاجران شهرداران ، سازمان دهنده این نامه ، گفت كه شهرها می خواهند نقشی در كمك به بایدن برای محافظت از مهاجران آب و هوایی داشته باشند و هر طرحی باید به جابجایی آمریكایی هایی كه از آتش سوزی جنگل ها و دیگر آب و هوا فرار می كنند ، بپردازد. بلایای مرتبط

وی گفت: “این فرصتی است که شهرک ها ، از جمله شهرها ، بخشی از روند ، بخشی از راه حل باشند.”


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*