طعم دهنده ها از شراب خوبی که به دور زمین می چرخد ​​لذت می برند


بوردو ، فرانسه (AP) – طعم آن مانند گلبرگ های گل رز است. بوی آتشین می دهد. با رنگ نارنجی سوخته می درخشد. چیست؟ یک بطری شراب از Chateau Petrus Pomerol به ارزش 5000 یورو ، یک سال را در فضا سپری کرد.

محققان در بوردو در حال تجزیه و تحلیل دوازده بطری از مایع گرانبها هستند – همراه با 320 قطعه انگور Merlot و Cabernet Sauvignon – که پس از حضور در ایستگاه فضایی بین المللی در ژانویه به زمین بازگشتند.

آنها برداشت های اولیه خود را روز چهارشنبه اعلام کردند – عمدتا این که بی وزنی شراب را خراب نمی کند و به نظر می رسد به باغ های انگور انرژی می بخشد.


سازمان دهندگان می گویند این بخشی از تلاش طولانی مدت برای مقاوم سازی گیاهان زمین در برابر تغییرات آب و هوایی و بیماری ها با قرار گرفتن در معرض فشارهای جدید و درک بهتر روند پیری ، تخمیر و حباب در شراب است.

با یک طعم و مزه یک نوع ، در این ماه ، 12 متخصص ، طعم یکی از شراب های مسافرتی در فضا را چشیدند ، و آن را مزه کورکورانه با بطری از همان محصول قدیمی که در انبار مانده بود ، مزه کردند.

یک دستگاه فشار ویژه بطری های موسسه مطالعه شراب و تاک در بوردو را با ظرافت باز کرد. چشنده ها با احترام بو ، خیره شدند و سرانجام نوشیدند.

نیکولاس گائوم ، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت برگزار کننده آزمایش ، Space Cargo Unlimited به آسوشیتدپرس گفت: “من چشمانم اشک است.”

آوردن آژانس های فضایی مختلف به داخل هواپیما یک چالش بود. الکل و شیشه معمولاً در ایستگاه فضایی بین المللی ممنوع است ، بنابراین هر بطری در طول سفر در یک استوانه استیل مخصوص بسته بندی می شد.

در یک کنفرانس خبری روز چهارشنبه ، گائوم گفت که این آزمایش بر مطالعه کمبود جاذبه – که “استرس زیادی برای هر گونه زنده ایجاد می کند” – بر شراب و تاکستان متمرکز است.

وی گفت: “ما تازه در آغاز کار هستیم” و نتایج اولیه را “دلگرم کننده” خواند.

جین آنسون ، متخصص شراب و نویسنده در The Decanter ، گفت شراب شراب باقی مانده در زمین “کمی جوانتر از شراب موجود در فضا بود”.

دکتر مایکل لبرت ، زیست شناس از دانشگاه فریدریش-الکساندر آلمان گفت: تجزیه و تحلیل شیمیایی و بیولوژیکی روند پیری شراب می تواند به دانشمندان اجازه دهد راهی برای پیر شدن مصنوعی محصولات ریز پیدا کنند.

تکه های تاک – که در دنیای شراب به عصا معروف است – نه تنها همه از این سفر جان سالم به در برده اند ، با وجود نور و آب محدود ، رشد سریع تری از انگور زمین دارند.

هنگامی که محققان دلیل آن را تشخیص دادند ، لبرت گفت که این می تواند به دانشمندان کمک کند تا انگورهای سالم تری را در زمین ایجاد کنند – و زمینه رشد انگور و تولید شراب در فضا را فراهم کند.

وی همچنین گفت: “انگور … برای فضانوردان بسیار سالم است.”

سرمایه گذاران خصوصی به تأمین بودجه این پروژه کمک کرده اند که محققان امیدوارند در ماموریت های فضایی آینده نیز ادامه یابد. کل هزینه ها تاکنون فاش نشده است.

برای یک زمینی متوسط ​​، س mainال اصلی این است: شراب کیهانی چه طعمی دارد؟

فرانک دوبوردیو ، متخصص زراعت و انیولوژیست مستقر در بوردو ، متخصص تحقیقات شراب و تولید شراب ، گفت: “برای من ، تفاوت بین شراب کیهانی و زمینی … آسان نبود.”

محققان می گویند که هر یک از 12 شرکت کننده در بحث واکنش فردی داشته اند. برخی “بازتاب های نارنجی سوخته” را مشاهده می کنند. بقیه بوی چرم خشک شده یا آتش اردو می دادند.

“چیزی که روی زمین باقی مانده بود هنوز برای من کمی بسته تر بود ، کمی مقوی ، کمی جوان تر. و آن کسی که به فضا رفته بود ، تانن ها نرم شده و از کشور با رایحه های گلی بیشتری بیرون آمده اند. “

اما خواه برداشت کیهانی باشد یا زمینی ، وی گفت: “هر دو زیبا بودند.”

___

چارلتون از پاریس گزارش می دهد. نیکولاس گاریگا در بوردو همکاری کرد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*