طعم دهنده ها از شراب خوبی که دور زمین می چرخد ​​لذت می برند


بوردو ، فرانسه (AP) – طعم آن مانند گلبرگ های گل رز است. بوی آتشین می دهد. با رنگ نارنجی سوخته می درخشد. چیست؟ یک بطری شراب از Chateau Petrus Pomerol به ارزش 5000 یورو ، یک سال را در فضا سپری کرد.

محققان در بوردو در حال تجزیه و تحلیل دوازده بطری از مایع گرانبها هستند – همراه با 320 قطعه انگور Merlot و Cabernet Sauvignon – که پس از حضور در ایستگاه فضایی بین المللی در ژانویه به زمین بازگشتند.

آنها نتایج اولیه را روز چهارشنبه به عنوان بخشی از تلاش طولانی مدت برای مقاوم سازی گیاهان زمین در برابر تغییرات آب و هوایی و بیماری ها منتشر کردند ، آنها را در معرض فشارهای جدید قرار داد و درک بهتری از پیری ، تخمیر و حباب های شراب داشت.


با یک طعم و مزه یک نوع ، در این ماه ، 12 متخصص ، طعم یکی از شراب های مسافرتی در فضا را چشیدند ، و آن را مزه کورکورانه با بطری از همان محصول قدیمی که در انبار مانده بود ، مزه کردند.

نیکولاس گوم ، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت برگزار کننده آزمایش ، Space Cargo Unlimited ، گفت: بطری ها با دقت از م inسسه تحقیقات شراب و انگور در بوردو از برق جدا شدند ، گفت: “من چشمانم اشک است.”

وی گفت: “هنگامی که شراب را در معرض قرار می گیرید ، هنگامی که سلول ها ، گیاهان را در معرض محیطی بدون جاذبه قرار می دهید … ما فشار زیادی را برای هر گونه زنده ایجاد می کنیم.”

جین آنسون ، متخصص شراب و نویسنده در The Decanter ، گفت شراب باقیمانده روی زمین طعم “کمی جوانتر از شراب در فضا” است.

دکتر مایکل لبرت ، زیست شناس از دانشگاه فریدریش-الکساندر آلمان گفت: تجزیه و تحلیل شیمیایی و بیولوژیکی روند پیری شراب می تواند به دانشمندان اجازه دهد راهی برای پیر شدن مصنوعی محصولات ریز پیدا کنند.

قطعات انگور – معروف به عصا در دنیای شراب – نه تنها همه از این سفر جان سالم به در بردند ، بلکه با وجود نور و آب محدود سریعتر از انگورهای روی زمین رشد کردند.

برای تعیین محققان خیلی زود است. اما وقتی این کار انجام شد ، لبرت گفت این می تواند به دانشمندان کمک کند تا انگورهای سالم تری را روی زمین رشد دهند – و زمینه را برای رشد انگور و تولید شراب در فضا فراهم کند.

وی همچنین گفت: “انگور … برای فضانوردان بسیار سالم است.”

سرمایه گذاران خصوصی به تأمین مالی پروژه کمک کردند ، اگرچه کل هزینه ها اعلام نشده بود.

برای یک زمینی متوسط ​​، س mainال اصلی این است: شراب کیهانی چه طعمی دارد؟

فرانک دوبوردیو ، متخصص زراعت و انیولوژیست مستقر در بوردو ، متخصص تحقیقات شراب و تولید شراب ، گفت: “برای من ، تفاوت بین شراب کیهانی و زمینی … آسان نبود.”

محققان می گویند که هر یک از 12 شرکت کننده در بحث واکنش فردی داشته اند. برخی “بازتاب های نارنجی سوخته” را مشاهده می کنند. بقیه بوی چرم خشک شده یا آتش اردو می دادند.

“کسی که روی زمین مانده بود هنوز برای من کمی بسته تر بود ، کمی مقوی تر ، کمی جوان تر. و آن کسی که به فضا رفته بود ، تانن ها نرم شده و از کشور با رایحه های گلی بیشتری بیرون آمده اند. “

اما خواه برداشت کیهانی باشد یا زمینی ، وی گفت: “هر دو زیبا بودند.”


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*