فرانسه برای مقابله با بدبینی با دقت به واکسن نزدیک می شود


پاریس (AP) – همزمان با برنامه ریزی دولتهای اروپایی برای واکسیناسیون علیه ویروس ها در آخر هفته با هیاهو ، فرانسه به دلیل تردید گسترده در بین شهروندان در مورد واکسن ، رویکرد متواضع تری را در پیش گرفت.

روز یکشنبه پس از تزریق اولین عکس ها به دست موریس 78 ساله ، زنی در یک مرکز مراقبت طولانی مدت در نزدیکی پاریس ، رئیس جمهور امانوئل مکرون به هموطنان خود اصرار کرد: “بگذارید به محققان و پزشکان خود اعتماد کنیم. ما ملت روشنگری و (پیشگام واکسن لوئی) پاستور هستیم. عقل و علم باید ما را راهنمایی کند. “

هنوز هم بسیاری از هموطنان او نگران هستند. آنها رسوایی های بهداشت فرانسه در دهه های اخیر را به یاد می آورند ، از جمله موارد مربوط به مدیریت ضعیف واکسن. آنها می ترسند که واکسن های ویروس کرونا خیلی سریع تولید شده باشد ، هدف آنها سودآوری برای شرکت های بزرگ دارویی است یا خطر عوارض جانبی طولانی مدت را دارند که جهان فقط در سال های آینده کشف خواهد کرد.

فرانسه بیش از اکثر کشورها بر اثر ویروس جان خود را از دست داده است و اقتصاد این کشور – یکی از بزرگترین اقتصاد جهان – است که به دلیل دو انسداد ویروس به سختی فلج می شود. پزشکان امیدوارند که با واکسیناسیون بیشتر مردم ، تردید در واکسن فرانسوی فروکش کند.

دکتر ژان ژاک مونسوز ، متخصص قلب و عروق 65 ساله در یک آسایشگاه در شمال شرقی پاریس ، دومین دریافت کننده واکسن در فرانسه در روز یکشنبه بود. پس از تزریق وی و چندین بیمار بزرگسال ، وی گفت ، “آنها واکسینه می شوند ، ما واکسینه می شویم ، همه در یک قایق هستیم. و قایق نمی تواند غرق شود.


“و در اطراف قایق کشوری وجود دارد که نمی تواند غرق شود.”

سیاستمداران راست افراطی و چپ افراطی در فرانسه ترس از واکسن را دامن می زنند ، اما نظرسنجی های انجام شده توسط آژانس بهداشت ملی نشان می دهد که شک و تردید از سوی برخی از رای دهندگان میانه رو نیز ناشی می شود.

جاستین لاراردن پس از دریافت عوارض جانبی شدید از واکسن هپاتیت B در سال 2010 با عصا راه می رود و در واکسیناسیون علیه ویروس مردد است. وی به روزنامه منطقه ای Le Progres گفت که از واکسیناسیون حمایت می کند ، اما نگران است که پزشکان توجه کافی به مشکلات بهداشتی فردی ندارند.

وی گفت: “اگر (واکسن) بتواند اپیدمی را از بین ببرد ، واقعاً عالی است ، اما من واکسنی نمی خواهم که بمب ساعتی باشد.”

دولت فرانسه در ارتباطات خود محتاط است و می کوشد اطمینان حاصل کند که واکسیناسیون در جامعه مجبور نیست. در عوض ، مقامات به پزشکان اعتماد می کنند تا بیماران را متقاعد کنند که این واکسن به نفع آنها است.

ماکرون روز یکشنبه تکرار کرد که واکسن رایگان است – و اجباری نیست.

اولین واکسیناسیون فرانسه مانند سایر کشورها به صورت زنده از تلویزیون پخش نشد و هیچ وزیر دولتی در آن حضور نداشت. هنوز هیچ مقام ارشد اعلام نکرده است که واکسن می زند ، در عوض اصرار دارد که ابتدا به آسیب پذیرترین افراد برود.

در کشوری با جمعیت مسن زیاد ، از جمله بسیاری از افراد دارای اختلالات شناختی ، دولت تحت فشار خانواده های آسیب دیده است تا قبل از واکسیناسیون ، دستورالعمل های جامعی را برای جمع آوری رضایت از بیماران خانه سالمندان تهیه کند.

با این حال ، بسیاری از فرانسوی ها مشتاق هستند که در اولین فرصت واکسن بزنند.

وقتی به او گفتند وی اولین نفری است که واکسن را دریافت می کند ، گفت: “من بسیار متاثر شده ام.” پزشک گفت: “شما یک ستاره هستید” ، پس از آنکه آستین ماریسیت را با دقت روی باند کوچک بالای بازو چرخید ، آن را اعمال کرد.

“ما مجبور نبودیم او را متقاعد كنیم. دکتر سمیر تین ، رئیس خدمات سالمندان در تاسیسات خود در سوران ، شمال شرقی پاریس ، گفت: “بله ، من آماده ام برای جلوگیری از این بیماری همه کارها را انجام دهم.”

تین گفت: “این یک روز مهم است.” “ما بسیار مشتاق به داشتن سلاح جدید هستیم و مشتاق کشف زندگی عادی خود هستیم.”

فرانسه بیشترین میزان آلودگی ویروسی را در اروپای غربی و بالاترین تلفات را گزارش کرده است – 62 هزار و 573 قربانی. تقریباً یک سوم در خانه های سالمندان جان خود را از دست داد ، بنابراین دولت تصمیم گرفت این واکسن را ابتدا به افراد مسن و همچنین برخی از کارگران پزشکی در معرض خطر تزریق کند.

وزیر بهداشت ، اولیویه وران روز یکشنبه در مصاحبه ای با ژورنال دو دیمانش ، هشدار داد که عفونت در فرانسه در برخی مناطق ، به ویژه در میان افراد مسن در مناطق روستایی ، بار دیگر در حال افزایش است و گفت: که دولت قفل سوم را رد نمی کند.

___

پوشش AP ویروس کرونا را در زیر دنبال کنید:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus- واکسن

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*