فضانوردانی که به فضا می روند با شیلنگ و سایر کارهای عجیب سر و کار دارند


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – یک جفت فضانورد ناسا روز شنبه در فضا ظاهر شدند تا لوله کشی ایستگاه فضایی را دوباره مرتب کنند ، مراقبت کنند که از خنک کننده سمی آمونیاک که هنوز در خطوط باقی مانده است جلوگیری کند.

کار بر روی شلنگ قرار بود یک هفته پیش در حین راهپیمایی فضایی مقابل ایستگاه فضایی بین المللی به اتمام برسد ، اما با طولانی شدن نوسازی منبع تغذیه بیش از آنچه انتظار می رفت ، به تعویق افتاد.

مأموریت کنترل که مشتاق ایجاد پیشرفت در ایستگاه قبل از بازگشت فضانوردان به خانه در بهار است ، جایزه راهپیمایی فضایی را برای ویکتور گلاور و مایک هاپکینز صادر کرده است. آنها برای پیاده روی فضایی 1/1 ماه پیش به هم پیوستند و خوشحال بودند که یکی دیگر را پیدا کردند.

وقتی سرانجام راهپیمایی فضایی با تقریباً یک ساعت تأخیر آغاز شد ، ماموریت کنترل گفت: “شما بچه ها آنجا لذت می برید و در امنیت باشید.”

قبل از عزیمت ، فضانوردان مجبور شدند کلاه های ارتباطی زیر کلاه خود را تغییر دهند تا صحیح بشنوند. هاپکینز بعد از اینکه کلاه جدیدی روی سرش بود گفت: “من شما را واضح درک کردم.”


گلاور و هاپکینز – که SpaceX را در نوامبر گذشته راه اندازی کردند – مجبور شدند یک جفت کابل جهنده آمونیاکی را که سال ها پیش پس از نشت در سیستم خنک کننده خارجی ایستگاه فضایی اضافه شده بود ، دور بیندازند.

ناسا به فضانوردان هشدار داده است که برای جلوگیری از آمونیاک به لباسهایشان و ردیابی مجدد آن ، از “هوشیاری اضافی” استفاده کنند. مسافران فضایی ابزار طولانی برای خونریزی شلنگ ها داشتند و به آنها توصیه می شد از نازل ها دور باشند.

گلاور و هاپکینز مجبور شدند در صورت لزوم ، در انتهای مخالف ایستگاه ، یکی از شیلنگ ها را به مکان مرکزی در نزدیکی دریچه ناسا منتقل کنند.

کارهای عجیب دیگر در روز شنبه عبارتند از: تعویض آنتن کلاه ایمنی بر روی کلاه ایمنی ، هدایت مجدد کابل های اترنت ، محکم کردن اتصالات بر روی سکوی آزمایشگاهی اروپا و نصب یک حلقه فلزی بر روی پوشش حرارتی دریچه.

این پنجمین پیاده روی فضایی بود – و به جز در موارد اضطراری ، آخرین مورد – برای هفت خدمه آمریکایی-ژاپنی.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم م Instituteسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*