فضانوردانی که به فضا می روند کارهای مقدماتی بیشتری را روی صفحه های خورشیدی انجام می دهند


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – برای دومین بار در این هفته ، یک جفت فضانورد در خارج از جمعه ظاهر شدند تا ایستگاه فضایی بین المللی را برای صفحات خورشیدی جدید آماده کنند.

کیت روبینز ناسا و سوئیچی نوگوچی ژاپنی بر روی کار ناتمام سفر فضایی روز یکشنبه در انتهای آزمایشگاه مداری تمرکز کردند. آنها مجبور شدند نصب براکت ها و پایه های نصب را به پایان برسانند و چند پیچ ​​و مهره چسبناک محکم کنند.

این تجهیزات اولین مجموعه از صفحات خورشیدی بهبود یافته را پشتیبانی می کنند که باید در ماه ژوئن وارد شود.

ناسا در حال ارتقا شبکه برق ایستگاه فضایی است تا فضانوردان و آزمایشات بیشتری را در خود جای دهد ، اکنون که SpaceX در حال راه اندازی خدمه است و بوئینگ باید تا پایان سال انجام شود. هشت صفحه خورشیدی در حال حاضر با گذشت زمان در حال تجزیه هستند. قدیمی ترین آنها 20 سال پیش آزاد شدند.

شش بال جدید خورشیدی – کوچکتر اما کارآمدتر – روی بال های قدیمی جای می گیرند و قدرت ایستگاه را تا 30 درصد افزایش می دهند. بوئینگ در حال تحویل پنل هایی است که سال آینده به صورت جفت توسط اسپیس ایکس منتشر خواهد شد.


روز یکشنبه ، در حین پیاده روی فضایی ، روبینز و فضانورد ناسا ویکتور گلوور با یک سری پیچ و مهره لجبازی روبرو شدند که مانع از انجام تنظیمات پشتیبانی شد.

ناسا تصمیم گرفته است که بقایای کار مهمتر از سایر وظایف برنامه ریزی شده در روز جمعه برای فضا هستند ، یعنی از بین بردن هوا و بازآرایی شیلنگ های خنک کننده آمونیاک. مسافران آینده فضایی از عهده این کار بر می آیند.

آخرین راهپیمایی فضایی باید آخرین ساکنین ساکن ایستگاه باشد که مأموریت های نیمه سالانه آنها در حال پایان است.

روبین ها در اواسط ماه آوریل در یک کپسول روسی به همراه دو روس به زمین باز خواهند گشت. نوگوچی ، گلاور و دو فضانورد دیگر ناسا SpaceX را در اواخر آوریل یا مه پرواز خواهند کرد.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*