فضانوردان با استفاده از موشک به سایت پرواز اسپیس ایکس می رسند


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – چهار فضانورد صبح زود جمعه برای پرواز SpaceX به ایستگاه فضایی بین المللی ، سومین سفر این شرکت برای خدمه ناسا در کمتر از یک سال ، به محل پرتاب خود رسیدند.

این دو آمریکایی ، یک فضانورد فرانسوی و یک فضانورد ژاپنی ، با مجوز از شرکت های ایلون ماسک ، با تسلا بالدار به یک مرغ دریایی سفید سوار شدند تا به موشک خود سفر کنند. ماسک قبل از رفتن به بالشتک با فضانوردان ملاقات کرد و آرزوی سلامتی از یک فاصله امن اجتماعی را داشت.

SpaceX قصد دارد در کسری از ثانیه در ساعت 5:49 دقیقه صبح ، یک ساعت قبل از طلوع خورشید پرواز کند. پیش بینی آب و هوای خوب نه تنها در مرکز فضایی کندی ناسا ، بلکه در صورت قطع وقفه و حادثه در ساحل شرقی نیز وجود دارد. هوای بد دریایی باعث شد SpaceX تجربه پنج شنبه را از دست ندهد.

برای اولین بار ، اسپیس ایکس از یک موشک بازیافت شده Falcon و یک کپسول Dragon برای پرتاب خدمه استفاده می کند. این کپسول در اولین پرتاب فضانورد شرکت در ماه مه گذشته پرید و موشک در ماه نوامبر خدمه دوم را بلند کرد.


فرمانده فضانوردي شين كيمبرو و خدمه اش جايگزين اين مجموعه دوم از فضانوردان خواهند شد كه چهارشنبه آينده با كپسول SpaceX خودشان به زمين باز خواهند گشت.

پیوستن به کیمبرو برای یک ماموریت شش ماهه در ایستگاه فضایی: مگان مک آرتور ناسا ، توماس پسکه فرانسوی و آکیهیکو هوشید ژاپن. همه آنها قبلاً در فضا پرواز کرده اند.

MacArthur برای اولین پرواز خدمه SpaceX در همان کپسول همان مکان همسرش Bob Benken را داشت. این بار او با خداحافظی مقابل پسر 7 ساله آنها جلوی تسلا جمع شده بود. MacArthur بوسه می زند و از یک فاصله امن اجتماعی آغوش مجازی را ارائه می دهد.

همسران و فرزندان دیگر فضانوردان نیز در حالی که ماسک و استیو یورتسیک ، مدیر مجری ناسا ، از دور تماشا می کردند ، برای گرفتن عکس و “من تو را دوست دارم” در نزدیکی تسلا جمع شدند. جمعیت به دلیل همه گیری به حداقل ممکن رسید.

اسپیس ایکس پس از عقب نشینی شاتل های آژانس در سال 2011 ، ایستگاه تنبل ناسا را ​​به دست گرفت. سال بعد اسپیس ایکس فعالیت در زمینه تأمین تجهیزات را آغاز کرد.

انتظار نمی رود بوئینگ ، دیگر سرویس تاکسی تعیین شده ناسا ، تا اوایل سال آینده فضانوردان را به فضا پرتاب کند.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*