فضاپیمای چینی مریخ قبل از فرود روی مریخ نورد برای پارک در مدار قرار می گیرد


پکن (AP) – چین می گوید فضاپیمای Tianwen-1 آن با پیش بینی فرود مریخ نوردی در ماه های آینده به مدار پارک موقت اطراف مریخ وارد شده است.

اداره ملی فضایی چین اعلام کرد این فضاپیما برای تنظیم مدار خود در اوایل صبح چهارشنبه به وقت پکن یک مانور انجام داده و قبل از اقدام به فرود حدود سه ماه آینده در مدار جدید باقی خواهد ماند. در این مدت ، آن از سطح مریخ نقشه برداری می کند و از دوربین ها و حسگرهای دیگر خود برای جمع آوری اطلاعات اضافی ، به ویژه برای محل فرود آینده استفاده می کند.

این امر به دنبال فرود آمدن مریخ نورد آمریکایی Perseverance در پنجشنبه گذشته در نزدیکی دلتای رودخانه باستانی در دهانه Jezero به دنبال نشانه هایی از حیات میکروسکوپی باستان است.


یک پیشنهاد موفقیت آمیز برای فرود تیانوان -۱ باعث می شود چین تنها دومین کشور بعد از ایالات متحده باشد که یک فضاپیما را به مریخ مستقر می کند. وسیله نقلیه خورشیدی چینی ، به اندازه یک گاری گلف ، داده های آب زیرزمینی را جمع آوری می کند و به دنبال شواهدی می رود که نشان می دهد این سیاره زمانی حیات میکروسکوپی داشته است.

تیانوان ، عنوان یک شعر باستانی ، به معنای “پیگیری حقیقت آسمانی” است.

فرود یک سفینه فضایی در مریخ یک عارضه است. حدود دوازده مدار هدف را از دست دادند. در سال 2011 ، مدارگرد چینی متصل به مریخ که بخشی از مأموریت روسیه بود ، نتوانست از مدار زمین خارج شود.

تجربه چین شامل چتر نجات ، پرتاب موشک و کیسه هوا خواهد بود. محل فرود پیشنهادی وی ، دشتی سنگی و وسیع به نام Utopia Planitia است ، جایی که وایکینگ 2 آمریکایی در 1976 در آن فرود آمد.

مقدمه ورود تیانوان-1 به مریخ در 10 فوریه ، مدار امارات متحده عربی بود. هر سه جدیدترین مأموریت ها در ماه جولای برای بهره گیری از مکاتبات نزدیک زمین و مریخ که فقط هر دو سال یک بار اتفاق می افتد ، آغاز شدند.

تیانوان -1 بلندپروازانه ترین مأموریت تاکنون برای برنامه فضایی مخفی نظامی چین است که برای اولین بار در سال 2003 یک فضانورد را به مدار زمین دور زد و سال گذشته برای اولین بار از دهه 1970 سنگ ماه را به زمین بازگرداند. چین همچنین اولین کشوری بود که در سال 2019 سفینه فضایی را در سرزمین دور ماه که کمی کاوش شده بود ، فرود آورد.

چین همچنین در حال ساخت یک ایستگاه فضایی دائمی است و در حال برنامه ریزی یک مأموریت ماه خدمه و یک پایگاه تحقیقاتی دائمی احتمالی در ماه است ، اگرچه هنوز هیچ تاریخی پیشنهاد نشده است.

این برنامه باعث افتخار ملی بزرگ است و Tianwen-1 طرفداران ویژه ای را از مردم جذب می کند. گردشگران برای تماشای پرتاب به جزیره گرمسیری هاینان هجوم آوردند ، در حالی که دیگران از مستعمرات جایگزین مریخ در مناطق بیابانی با گنبدهای سفید ، قفل و لباس فضایی دیدن کردند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*