فقط خاکستر و پوسته از خانه های باقی مانده در یک جزیره آتشفشان


TAAL VOLCANO ، فیلیپین (AP) – این جزیره یک شهر ارواح است ، درختان آن فقط یک چوب مرده در یک چشم انداز خاکستری هستند ، خانه ها و خاکستر مدرسه در اثر زمین لرزه های مداوم و فوران آتشفشان انفجاری که یک سال پیش رخ داده پوشیده شده و آسیب دیده اند.

ماهیگیر روژلیتو کاکائو به طور مرتب از خانه خود در جزیره آتشفشانی در جنوب پایتخت فیلیپین بازدید می کند. “ما برای وسایل خود دلتنگ هستیم ، اما اکنون آن را خاکستر پوشانده است ، گاوهای ما مانند گاو ، اسب ، خوک ، قایق و موتورهای ما توسط آتشفشان پوشیده شده اند ، من این را از دست می دهم.”

لوئیزا سیلوا در پای آتشفشان Taal زندگی می کرد و می گفت زندگی هرگز مانند گذشته نخواهد بود. “زندگی در حال حاضر بسیار دشوار است ، ما به آن عادت نداریم. وی گفت: “ما در اینجا چیزهایی را تجربه کرده ایم که قبلاً هرگز تجربه نکرده ایم ، نمی دانیم از کجا شروع کنیم.”

اگر دولت اجازه دهد سیلوا می خواهد به جزیره برگردد. وی گفت که آنها می توانند سبزیجات پرورش دهند و در خانه های خود در جزیره به پرورش دام بپردازند و آنها را از خرید غذا نجات دهند. حیوانات آنها همچنین یک بار گردشگران را به دیدن دهانه زیبا تبدیل کردند.


یک مقصد محبوب گردشگری که در وسط یک دریاچه واقع شده است ، Taal در 12 ژانویه سال 2020 فوران کرد.

بیش از 5000 نفر ، که بسیاری از آنها راهنمای تور بودند ، از جزیره کوچک فرار کردند تا اینکه زمین لرزید و آتشفشان در خاکستر خاکستری تیره و بخار به آسمان فوران کرد. صدها اسب ، گاو و حیوانات دیگر جا مانده بودند.

این فوران منجر به یک بحران زودرس در سال دشوار در یکی از کشورهای مستعد مصیبت جهانی خواهد شد. چند ماه پس از آنكه آتشفشان بیش از 376000 نفر را به محل امن فرار كرد ، بیماری همه گیر COVID-19 به كشور برخورد كرد.

بسیاری از مهاجران برای مدتی در پناهگاه های اضطراری ایالتی باقی مانده و سپس با فروکش کردن خطرات ، به شهرها و شهرهای مملو از خاکستر در استان باتانگاس بازگشتند.

اما جزیره آتشفشانی دریاچه تال بسیار خطرناک است و دولت بازگشت ساکنان سابق را ممنوع کرده است.

برخی خانه دیگری پیدا کرده اند ، اما حدود 50 خانواده هنوز یک سال پس از فوران در چادر زندگی می کنند و به کارهای عجیب و غریب متوسل می شوند. جیمی تنوریو ، رئیس روستای کلاویت گفت که سایر خانواده های ساکن چادرها به زودی نقل مکان می شوند.

در همین حال ، Taal همچنان رعد و برق دارد ، روز دوشنبه زمین لرزه های کوچک و جریان های ضعیف بخار از دهانه آتشفشان خارج می شود.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*