فناوری خنک کننده هوا را به عنوان پشتیبان آب و هوا در نظر بگیرید


آکادمی ملی علوم روز پنجشنبه گفت ، ایالات متحده باید به طور جدی برای خنک کردن زمین در حال گرم شدن زمین و سرعت بخشیدن به تحقیق در مورد چگونگی و هک شدن بشریت این سیاره ، برخورد با جو را بررسی کند.

گزارش آکادمی ، که توسط آبراهام لینکلن برای ارائه مشاوره تخصصی به دولت ایجاد شده است ، مهندسی ژئو با انرژی خورشیدی را برای بازگشت گرما به فضا توصیه نمی کند. حداقل الان نه.

این گزارش می گوید ، اما یک طرح اضطراری باید مورد بررسی قرار گیرد ، زیرا شرایط هوای شدید ناشی از تغییرات آب و هوایی از زمانی که آکادمی برای آخرین بار در سال 2015 به این موضوع با اهمیت پرداخته ، بدتر شده است. عوارض جانبی خطرناک ، اخلاق و پتانسیل آن برای ترک سیاسی.

در این گزارش سه روش احتمالی برای خنک کردن هوا بررسی شده است: قرار دادن ذرات منعکس کننده گرما در استراتوسفر ، تغییر روشنایی ابرهای اقیانوس و نازک شدن ابرهای بلند.


لین راسل ، یکی از نویسندگان موسسه اقیانوس شناسی موسسه اسکریپس ، گفت: “مهندسی آب و هوا یک ایده احمقانه است ، اما ممکن است به اندازه احمقانه نباشد. گزارش. “خطرات زیادی وجود دارد و یادگیری آنها تا حد ممکن مهم است.”

این هیئت توصیه می کند هزینه های تحقیق را چندین برابر افزایش داده و سالانه 40 میلیون دلار همراه با “رمپ های خروجی” برای شناسایی مطالعه در صورت شناسایی خطر غیرقابل قبول ، تکمیل کند.

کریس فیلد ، رئیس کمیسیون از دانشگاه استنفورد ، گفت: “راستش ، من نمی دانم این منطقی است یا نه.”

منتقدان ، مانند ریموند پیرهومبرت از دانشگاه آکسفورد ، نگران هستند که “یک خطر اخلاقی” وجود دارد که فرصتی وسوسه انگیز را برای استفاده از فناوری مشکوک به جای کاهش ضروری آلودگی کربن فراهم می کند. وی گفت که اصطلاح مهندسی ژئو به اشتباه صدا ایجاد می کند به گونه ای که گویی مردم کنترل گرما را مانند ترموستات دارند.

Andrew Desler از دانشگاه A&M دانشگاه تگزاس مهندسی ژئو را تابعی از ایمنی سیاره ای می داند ، به عنوان کیسه هوا برای اتومبیل هایی که امیدوارید هرگز نیازی به آن نداشته باشید.

یک تیم هاروارد در حال کار بر روی یک آزمایش کوچک هستند که در آن بالون سرانجام می تواند چندین کیلوگرم آئروسل را در 20 کیلومتری هوا قرار دهد تا خورشید را منعکس کند. این گروه امیدوار است که در اواخر امسال بیش از سوئد یک آزمایش سیستماتیک و بدون تزریق مواد شیمیایی انجام دهد.

رئیس آکادمی ، مارسیا مک نات ، رئیس تحقیق قبلی گفت ، این گزارش قدرتمندتر از نسخه 2015 است ، که نظارت دولت و نحوه تحقیق را توصیف می کند.

آیا مهندسی ژئو بسیار خطرناک است که نمی توان آن را در نظر گرفت؟

ولید عبدالاتی ، دانشمند ارشد پیشین ناسا که در سال 2015 در هیئت مدیره بود ، گفت: “این بازی به اندازه مطالعه آتش نیست ، بنابراین می توانیم آن را به اندازه کافی درک کنیم تا در صورت لزوم مستقر شویم.” گزینه های بسیار خطرناک را هنگامی که خطر به اندازه تغییرات آب و هوا است ، کشف کنید. “

___

ست بورنشتاین را در توییتر به آدرسborenbears دنبال کنید.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*