قاضی با استناد به زیستگاه پرنده ، طرح های حفاری را در دو ایالت مسدود کرد


چین ، وایو (AP) – یک قاضی با اشاره به نگرانی در مورد یک پرنده ساکن در حکیم ، برنامه حفاری برای نفت و گاز را در مناطق وسیعی از وایومینگ و مونتانا متوقف کرد.

قاضی منطقه آمریكا در آیداهو ، رونالد بوش ، اداره اداره سرزمین آمریكا به میزان كافی نحوه تأثیر حفاری بر مریم گلی بزرگتر و همچنین گزینه تعویق حفاری در زیستگاه درجه اول پرنده را مورد بررسی قرار نداده است.

قبل از اینکه حفاری انجام شود ، بوش دستور تحقیقات بیشتر در مورد تأثیرات احتمالی روی پرنده را صادر کرد.

این حفاری در بیش از 600 مایل مربع (1500 کیلومتر مربع) از اراضی فدرال پراکنده در ایالت های غنی از انرژی انجام خواهد شد. اداره مدیریت سرزمین در چهار فروش در سال 2017 صدها اجاره زیستگاه مریم گلی را به حراج گذاشت.


چنگال انگور پرنده ای به بزرگی مرغ است که بیشتر در خشکی زندگی می کنند و تعداد آنها به میزان قابل توجهی از میلیون ها ساکن غرب آمریکا در طول مرز کاهش یافته است. سرویس ماهی و حیات وحش ایالات متحده در سال 2010 تشخیص داد که این پرنده مستحق حفاظت ویژه است ، اما در سال 2015 اعلام کرد تلاش های حفاظتی به رهبری وایومینگ آن را غیرضروری می کند.

گروه محیط زیست که برای اجاره نامه شکایت می کند ، تصمیم بوش را ستود.

اریک مولور ، مدیر اجرایی پروژه آبخیزداری غربی ، روز پنجشنبه گفت: “این تصمیم پیام بسیار محکمی را ارسال می کند که BLM دیگر نمی تواند زمین های عمومی را برای تولید سوخت های فسیلی اجاره کند ، بدون اینکه نتایج را برای زمین های حساس و حیات وحش سنجیده کند.”

آژانس فدرال و دو متحد در این پرونده ، وایومینگ و گروه صنعتی Western Energy Alliance ، بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

این تصمیم در حالی اتفاق افتاده است که فدرال در مورد لیزینگ نفت و گاز توسط دولت رئیس جمهور جو بایدن به عنوان بررسی اثرات آن بر تغییر اقلیم وضع شده است.

___

مید گروور را دنبال کنید https://twitter.com/meadgruver
منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*