قانون گذاران جمهوری خواه رئیس EPA را به دلیل اخراج مشاوران علمی مورد حمله قرار دادند


واشنگتن (AP) – جمهوری خواهان در دو اتاق از آژانس حفاظت از محیط زیست خواستار ارائه سوابق مربوط به تصمیم رهبر جدید آژانس برای برکناری ده ها دانشمند و متخصص دیگر از دو شورای مشورتی مهم هستند.

مدیر EPA مایکل ریگان گفت مشاورانی که به دولت ترامپ منصوب شده اند بیش از حد دوستانه تجارت هستند و “تنظیم مجدد” او در شورای مشاوره علمی و کمیته مشاوره علمی در مورد هوای پاک در 31 مارس EPA را به روش خود متکی می کند که به مشاوره اعتماد کند از یک گروه متعادل از کارشناسان.

با انجام تعمیرات اساسی ریگان بیش از 45 عضو دو شورای مشاور علمی از جمله برخی از اعضای منصوب شد که در سال جاری به پایان نرسیده اند. این پانل ها تخصص و توصیه های علمی در مورد استانداردهای کیفیت هوا و سایر سیاست های طراحی شده برای محافظت از بهداشت عمومی و محیط زیست را ارائه می دهند.

اما نمایندگان GOP ، جیمز کامر از کنتاکی و رالف نورمن از کارولینای جنوبی ، ریگان را به خاطر آنچه “پاکسازی” بی دلیل و بیشتر مبتنی بر سیاست و نه علم می نامید ، مورد انتقاد قرار دادند. کامر از اعضای ارشد جمهوری خواه در کمیته نظارت مجلس است ، در حالی که نورمن بهترین جمهوریخواه در کمیته فرعی هیئت مدیره محیط زیست است.

“به طور سنتی ، هیئت های مشاوره علمی پانل های دو بخشی هستند که برای مشاوره مدیر استفاده می شوند. کومر و نورمن روز چهارشنبه در نامه ای به ریگان نوشتند: “متأسفانه به نظر می رسد دولت بایدن همچنان به پاکسازی مقامات دولتی که عقاید سیاسی او را ندارند ، ادامه می دهد.


آنها اضافه كردند: “بركناري موقت اعضاي هيئت مشاوره علمي در ماه هاي نخست دولت جديد … نگراني هاي جدي را در مورد سياسي شدن سازمان حفاظت از محيط زيست به وجود مي آورد.”

ریگان در اواخر ماه گذشته در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس گفت كه ضمن پاك كردن دو هیئت مهم ، اعضای برداشته شده می توانند تقاضای احیای مجدد كنند.

ریگان گفت: “تمامیت علمی برای EPAs یک ارزش اساسی است.” “و من متعهد هستم كه اطمینان حاصل كنم كه هر تصمیمی كه می گیریم مطابق با استانداردهای سختگیرانه علمی است.”

دموکرات ها گفتند که تصمیم سال 2017 اولین مدیر DPA دونالد ترامپ ، اسکات پرویت ، برای حذف بسیاری از دانشمندان دانشگاهی از کمیته های مشورتی ، آنها را به نفع صنایع شیمیایی و سوخت های فسیلی متمایل کرده است. پرویت در صورت دریافت کمک هزینه تحقیقاتی EPA ، شرکت در هیئت های مشورتی را ممنوع می کند. پرویت بعداً در میان رسوایی های اخلاقی استعفا داد ، اما سیاست های او تا حد زیادی با جانشین و معاون سابق خود ، اندرو ویلر ادامه یافت.

جان گراهام ، رئیس پیشین هیئت مشاوران علمی ، هفته گذشته گفت که “اقدامات رادیکال” ریگان خدمات وی و کار هر یک از اعضای هیئت مدیره را مختل کرده است. استاد دانشگاه ایندیانا گفت که او دیگر نامزد نخواهد شد ، “زیرا من با احترام به کل روشی که مدیر ریگان طراحی کرده احترام می گذارم.”

ریگان 44 ساله در 11 مارس به عنوان اولین مرد سیاه پوستی که EPA را اداره کرد سوگند یاد کرد. چهار سال پیش ، وی بهترین تنظیم کننده محیط زیست در کارولینای شمالی بود و همچنین در دولت کلینتون و بوش برای EPA کار می کرد.

وی به شورای همکاری خلبان گفت كه بازنشانی دو شورای مشورتی – و بركناری كلیه اعضای دو شورا – “نشانگر این است كه ما چقدر جدی در بازیابی تمامیت علمی در سازمان حفاظت محیط زیست جدی هستیم.”

ریگان گفت ، EPA همچنین بخشی از تلاش های کاخ سفید برای بررسی دخالت های سیاسی دوران ترامپ در علوم در قوه مجریه خواهد بود.

كومر و نورمن در نامه خود از سازمان حفاظت محیط زیست درخواست كردند تا تاریخ 21 ژانویه کلیه اسناد و ارتباطات – از جمله آنهایی كه با كاخ سفید دارند – در مورد بركناری اعضای هیئت مشورتی ارائه دهد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*