قیمت میلگرد در نجف آباد

تعریف میلگرد و کاربرد آن

برای مهندسی یک سازه بتونی سالم و بادوام ، استفاده از تقویت کننده با مشخصات و کیفیت مناسب ضروری است. شخصیت پردازی فرایندی برای کنترل و اطمینان از کیفیت یک ماده است. هدف اصلی از توصیف یک ماده این است که اطمینان حاصل شود که مواد لازم برای استفاده مهندسی مورد نظر لازم است. خصوصیات میلگردهای فولادی تحت تأثیر ترکیب شیمیایی فولادی است که از آن ساخته می شود. خصوصیات به طور کلی با بررسی ترکیب شیمیایی و برخی از خصوصیات فیزیکی مشخص انجام می شود. مواد شیمیایی خاص و خصوصیات فیزیکی ، که برای خصوصیات انتخاب می شوند ، دوباره به ویژگی های ماده بستگی دارد که برای کاربرد مشخص شده آن مهم است. خصوصیات میلگردهای فولادی به اندازه بتن برای یک ساختار صوتی RC با مقاومت مطلوب مهم است. قیمت میلگرد امروز

خصوصیات آرماتور فولادی برای طراحی مهم است. درک روشن مکانیک سازه های بتونی تقویت شده به درک پیچیدگی مربوط به خصوصیات میلگردها کمک می کند. علاوه بر این ، دانش اولیه در مورد روند ساخت فولاد به ارزیابی جنبه های مختلف خصوصیات کمک می کند. خرید میلگرد امروز

انواع آرماتور فولادی

آرماتور فولادی به طور معمول به آرماتورهای اولیه و ثانویه تقسیم می شوند که در زیر آورده شده است. با این حال کاربردهای جزئی دیگری نیز وجود دارد.

• تقویت اولیه به فولادی گفته می شود که برای تضمین مقاومت مورد نیاز سازه به عنوان یک کل برای پشتیبانی از بارهای طراحی استفاده می شود.

• آرماتور ثانویه به عنوان توزیع یا تقویت حرارتی نیز شناخته می شود و به دلایل دوام و زیبایی ، با ایجاد مقاومت موضعی کافی برای محدود کردن ترک خوردگی و مقاومت در برابر فشارهای ناشی از اثراتی مانند تغییرات دما و جمع شدگی ، به کار می رود.

• میلگردهای فولادی همچنین برای ایجاد مقاومت در برابر بارهای متمرکز با ایجاد مقاومت موضعی و سختی کافی برای پخش شدن بار در منطقه وسیع تر ، به کار می روند.

• همچنین می توان از میلگردهای فولادی برای قرار دادن میله های فولادی دیگر در موقعیت صحیح برای قرار دادن بارهای آنها استفاده کرد.

ویژگی آرماتور فولادی

ضریب انبساط فولاد تقریباً برابر با بتن مدرن است. اگر اینطور نبود ، از طریق تنش های طولی و عمودی اضافی در دمای متفاوت از دمای تنظیم ، مشکل ایجاد می شود. اگرچه میلگردهای فولادی دارای دنده هایی هستند که آن را از نظر مکانیکی به بتن متصل می کنند ، اما هنوز هم می توان آن را تحت تنش زیاد از بتن بیرون کشید ، اتفاقی که غالباً با ریزش سازه در مقیاس بزرگتر همراه است. برای جلوگیری از چنین خرابی ، میلگردهای فولادی یا عمیقا در اعضای سازه مجاور (40 تا 60 برابر قطر) قرار می گیرند ، یا در انتها خم و قلاب می شوند تا در اطراف بتن و دیگر میلگردهای فولادی قفل شوند. این رویکرد اول باعث افزایش اصطکاک قفل شدن میلگردهای فولادی در جای خود می شود ، در حالی که روش دوم از مقاومت فشاری بالای بتن استفاده می کند.

قرار دادن و ثابت سازی آرماتور در فرم ها برای سازه از مهمترین جنبه های ساخت سازه است. پوشش بیشترین تأثیر را در ماندگاری طولانی مدت بتن مسلح و در نتیجه سازه دارد. از پوشاندن بیش از حد باید خودداری کرد زیرا ترک خوردگی های میکرو ناشی از تنش خمشی می تواند منجر به رشد و توسعه ترک ها و در نتیجه خوردگی آرماتور یا از بین رفتن عضو در اثر جوش خوردن شود. برای اطمینان از اینکه اعضای بتن مسلح الزامات طراحی مشخص خود را برآورده می کنند ، پوشش صحیح لازم است. قیمت میلگرد ساده

میلگردهای فولادی معمولی معمولاً از فولاد معتدل ناتمام ساخته می شوند و در نتیجه در برابر زنگ زدگی حساس هستند. به طور معمول پوشش بتن قادر است مقدار pH بالاتر از 12 را برای جلوگیری از واکنش خوردگی فراهم کند. پوشش کم بتن می تواند با این محافظت از طریق کربناسیون از سطح ، و نفوذ نمک به خطر بیفتد. پوشش بیش از حد بتن می تواند باعث ایجاد عرض بیشتر در ترک شود که همچنین باعث محافظت محلی می شود. از آنجا که زنگار نسبت به فولادی که از آن شکل گرفته حجم بیشتری را اشغال می کند ، باعث ایجاد فشار داخلی شدیدی بر روی بتن اطراف شده و منجر به ترک خوردگی ، جوش خوردن و در نهایت خرابی سازه می شود. این پدیده به عنوان جک اکسید شناخته می شود. عدم پوشش روی لنگرهای پاراپت / میله های استارت باعث از بین رفتن دوام ، پاپ اوت و خوردگی آرماتور فولاد می شود. خرید میلگرد ساده

انواع میلگرد فولادی

خوردگی آرماتور فولاد یک مشکل خاص است که در آن بتن در معرض آب نمک قرار می گیرد. از میلگردهای فولاد ضد زنگ آلیاژدار کروم کم کربن ، روکش نشده و مقاوم در برابر خوردگی می توان در این شرایط با هزینه اولیه بیشتر ، اما با هزینه کمتری در طول عمر استفاده کرد. هنگام کار با میلگرد با روکش اپوکسی ، در حین حمل و نقل ، ساخت ، جابجایی ، نصب و قرار دادن بتن بیشتر مراقبت می شود ، زیرا آسیب باعث کاهش مقاومت در برابر خوردگی طولانی مدت این میلگردها می شود

میله های فولادی تقویت کننده همچنین می توانند در اثر ضربه هایی مانند زمین لرزه جابجا شوند و منجر به خرابی سازه شوند.

لرزش زمین لرزه باعث ترکیدن میلگردها از بتن و سگک می شود. طراحی های به روز شده ، از جمله میلگردهای محیطی بیشتر ، می توانند این نوع خرابی را برطرف کنند. میلگردهای فولادی را می توان با سطوح مختلف شکل پذیری ساخت. فولاد شکل پذیر بیشتر در هنگام تغییر شکل قادر به جذب قابل توجهی انرژی بیشتری است – رفتاری که در برابر نیروهای زلزله مقاومت می کند و در طراحی RC استفاده می شود. قیمت میلگرد نوع A1

جوشکاری آرماتور به طور کلی برای فولاد کششی بالا مجاز نیست ، زیرا گرم شدن میله های نورد گرم باعث شکستگی شکننده در آرماتور می شود. در مورد میله های فولادی تغییر شکل یافته (CTD) سرد ، گرم شدن باعث می شود که آرماتور به فولاد خفیف تبدیل شود زیرا اثر سخت شدن کرنش را از دست می دهد. جوشکاری به طور معمول بر روی میلگردهای فولادی ملایم و در برخی موارد میلگردهای فولادی فرو رفته و خود خوار مجاز است.

آرماتور فولادی که به محل احداث تحویل داده می شوند باید بطور منظم در محلی که مخصوصاً برای این منظور آماده شده است ، ذخیره شوند. آرماتور فولادی برای جلوگیری از خوردگی و آلودگی در اثر مواد مضر (گل و لای ، روغن ، روغن ، رنگ ، زنگ زدگی و غیره) قرار است روی سکویی از سطح زمین نگهداری شود.

اگر قرار است آرماتور فولادی برای مدت طولانی ذخیره شوند یا در محیط دریایی (در فاصله 10 کیلومتری دریا) ذخیره شوند ، شمع های تقویت کننده فولاد باید پوشانده شوند.

وضعیت آرماتور فولاد ترجیحاً قبل از تحویل تا محل استفاده در محل ذخیره سازی بررسی شود. آرماتور فولادی باید تمیز و عاری از هرگونه مواد مضر باشند و در صورت لزوم با استفاده از پرتاب آب ، چربی زدایی یا روش دیگر تمیز شوند زیرا وجود موارد فوق تأثیر نامطلوبی بر پیوند تقویت کننده به بتن دارد.

بسیار مهم است که آرماتور فولادی تا حدی خورده نشوند که حفره های میله ای مشخص باشد. گودال زدن یک نقص احتمالی است که تحت بارگذاری چرخه ای می تواند عمر سازه را به طور قابل توجهی کاهش دهد. اگر حفره های فولادی بیشتر از حد مجاز باشد ، آرماتور فولاد باید رد شوند. خرید میلگرد نوع A1

ابعاد خمش میلگردهای تقویت کننده فولادی باید مرتباً بررسی شود تا مطمئن شوید که میله ها در قالب قرار می گیرند و پوشش کافی دارند. شعاع داخلی خمش ها بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که میله ها هنگام خم شدن زیاد تحت فشار قرار نمی گیرند.

تعاریف مشترک متصل به آرماتور فولادی

• میله تقویت کننده فولاد – این یک محصول فولادی با مقطع دایره ای یا عملاً دایره ای است که برای تقویت بتن مناسب است.

• میله تقویت کننده فولادی آجدار – نوار تقویت کننده فولاد با حداقل دو ردیف دنده عرضی است که به طور یکنواخت در کل طول توزیع می شود.قیمت میلگرد آلیاژی

• سطح مقطع اسمی – این سطح مقطع عرضی معادل مساحت یک میله دایره ای دایره ای شکل با همان قطر اسمی ، d (به عنوان مثال؟ d² / 4) است.

• دنده طولی – برآمدگی یکنواخت و مداوم موازی با محور میله تقویت کننده فولاد است.

• دنده عرضی – دنده ای است روی سطح میله تقویت کننده فولاد غیر از دنده طولی.

• زاویه تمایل پهلو دنده عرضی – این زاویه پهلو دنده عمود بر محور طولی دنده اندازه گیری می شود.

• زاویه شیب دنده عرضی – این زاویه بین محور دنده عرضی و محور طولی میله تقویت کننده فولاد است.

• ارتفاع دنده – فاصله ای است که از بالاترین نقطه دنده (عرضی یا طولی) تا سطح هسته قرار دارد ، تا اندازه ای برابر با محور میله تقویت کننده فولاد باشد.

• فاصله دنده – فاصله بین مراکز دو دنده عرضی متوالی است که به طور موازی با محور میله تقویت کننده فولاد اندازه گیری می شود.

• ناحیه دنده نسبی – به ناحیه فرافکنی کلیه دنده ها در صفحه ای عمود بر محور طولی میله تقویت کننده فولاد تقسیم بر فاصله دنده و دور اسمی است.

• ویژگی استاندارد – خاصیتی است که به عنوان بخشی از بازرسی معمول و الزامات آزمایش تعیین می شود.

• خاصیت خاص – خاصیتی است که به عنوان بخشی از بازرسی معمول و شرایط آزمایش تعیین نمی شود. (به عنوان مثال خواص خستگی). خرید میلگرد آلیاژی

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*