ماموریت مریخ باعث ایجاد طرفداران در حال رشد در چین می شود


پکن (AP) – کوی تینگینگ برای ورود فضاپیمای چین به سیاره ای که در چینی به آن ستاره آتش می گویند موهای خود را به رنگ قرمز در مریخ رنگ كرد.

کوی ، مدیر انجمن چینی مریخ ، رئیس محلی شبکه جهانی دفاع ، گفت: “این یک دوران عالی برای فضا است و آینده بشریت در کاوش فضا است.” او چهارشنبه شب یک مهمانی آنلاین را برگزار کرد تا منتظر اعلام شدن فضاپیمای تیانوان -1 باشد که در جولای گذشته پرتاب شد و به مدار مریخ رسیده است.

ویدئویی از شرکت کنندگان از چین ماکت یک ربات مریخ نورد Tianwen-1 را در خانه یکی از اعضای جامعه نشان می دهد. یکی لباس خانه پوشیده بود. دیگری سگ ربات خود را کنترل می کند.


کوئی گفت: “زمین سیاره مادر ما است … اما برای من مریخ یکسان است.”

چین با الهام از برنامه های جاه طلبانه حزب کمونیست حاکم طی دو دهه گذشته برای قرار دادن انسان در مدار و اکتشاف ماه و مریخ ، عاشق فضا می شود.

گردشگران برای دیدن منفجر شدن موشک ها به جزیره گرمسیری هاینان می روند. برخی دیگر از کلنی های مسخره در مریخ در مکان های بیابانی با گنبد سفید ، قفل و لباس فضایی دیدن می کنند. تعداد نمایش های تلویزیونی ، کتاب ها و کانون های هواداری با مضمون فضا در حال افزایش است.

محبوب ترین حساب با مضمون فضا در سرویس میکروبلاگینگ سینا ویبو مانند توییتر ، فضای ما ، 1.25 میلیون دنبال کننده دارد.

این برنامه فضایی در حال گسترش همزمان با مبارزات رئیس جمهور شی جین پینگ برای ارتقا image چهره چین است که به عنوان رهبر جهانی به شکوه قبلی خود باز می گردد.

چن کیوفانگ ، نویسنده داستان های علمی در گوانگدونگ که شامل کتاب زباله است ، گفت: “این یک نماد قدرت برای چین است.”

دولت خی با یک برنامه عملی 5 ساله برای سواد علمی در تلاش است تا اشتیاق عمومی را تقویت کند. این شامل نوید حمایت از توسعه داستان علمی علمی چین است.

در ماه نوامبر ، دولت شهر پکن اعلام کرد که قصد دارد یک منطقه خوشه ای برای صنعت داستان علمی برای جذب استعدادها و ایجاد “آثار علمی تخیلی تأثیرگذار” ایجاد کند.

چن در مقایسه با رنسانس گفت: “شما باید از قدرت فیلم ها ، فیلم ها و داستان های علمی برای پخش تبلیغات و این ایده استفاده کنید: ما باید به آنجا برویم.”

این رابطه عاشقانه همچنین در ژاپن ، هند و سایر کشورها گرفتار شده است ، که کاوشگرهایی را از طریق منظومه شمسی ارسال می کنند و به باشگاه محققان پیوستند که مدتها تحت سلطه واشنگتن و مسکو قرار داشت.

مسابقه اکتشاف مریخ آنقدر شلوغ است که تیانوان -1 حتی تنها فضاپیمایی نیست که این هفته به این سیاره رسیده است.

روز سه شنبه ، فضاپیمای امل ، که توسط امارات متحده عربی پرتاب شد ، به مدار خود چرخید.

در بزرگترین شهر امارات ، دبی ، دولت در حال نمایش تصاویری از دو ماه در مریخ در آسمان است. آسمان خراش برج خلیفه در دبی شب ها قرمز می درخشید. تابلوهای تبلیغاتی امل ، به امید عربی ، بر فراز بزرگراه های دبی برج می کشند.

در هند ، یکی از بزرگترین ستارگان سینمای این کشور ، Akshay Kumar ، با الهام از اولین مأموریت این کشور به مریخ ، در سال 2019 هدایت فیلم موفق Mission Mangal را بر عهده دارد.

لاوی تیدار ، سردبیر کتاب ، گفت: مجموعه جدیدی از داستان ها که به نیمی از دو زبان نوشته شده است ، “بهترین SF جهان” نام دارد ، این شگفتی جهانی را به تصویر می کشد.

تیدار ، كه در كیبوتس ، یك كومون جمع گرایانه در اسرائیل بزرگ شده بود ، گفت: در داستان علمی علمی آمریكا و انگلیس ، مریخ غالباً یك مدینه فاضله باكوپای دیستوپی باستان زمین را بازی می كند ، اما نه در جای دیگر. اتحاد جماهیر شوروی ، چین و اسرائیل در رمانهای خود ماسه مریخ و ایستگاه مرکزی در منظره تاریک مریخ رشد می کنند.

وی گفت: “این خسته کننده است ، گرم است ، تنگ است. این کمی شبیه بزرگ شدن در یک کیبوتس است – با این تفاوت که هرگز نمی توانید آنجا را ترک کنید.”

اولین کتاب علمی تخیلی چین ، شهر گربه ها در سال 1933 ، در مریخ واقع شده است.

این ژانر در طی انقلاب فرهنگی فوق رادیکال سالهای 1966-76 ، زمانی که مسابقه فضایی آمریکایی-شوروی به استودیوهای فیلم سازی الهام بخش ساخت “2001: ادیسه فضایی” و “سولاریس” شد ، از بین رفت.

چین با موفقیت انفجاری در کتاب “مسئله سه بدن” ساخته لیو سیکسین ، که برای اولین بار به صورت مجموعه ای از مجلات از سال 2006 تا 2010 منتشر شد ، دنیاهای خیالی دیگری را در آغوش گرفت. از داستان

فیلم موفق سرزمین سرگردان به سبک هالیوود ، براساس رمان لیو ، در سال 2019 بیش از 700 میلیون دلار در سراسر جهان برنده شد.

چین سومین کشوری بود که در سال 2003 ، چهار دهه پس از اتحاد جماهیر شوروی سابق و ایالات متحده ، تنها یک فضانورد را به مدار فرستاد.

اولین آزمایشگاه موقت مداری آن در سال 2011 و دومین آزمایشگاه آن در سال 2016 راه اندازی شد. برنامه ها پیش بینی ایستگاه فضایی دائمی پس از سال 2022 را دارند.

مقامات فضایی ابراز امیدواری کرده اند که یک مأموریت ماه با یک خدمه از سال جاری انجام شود ، اما گفتند که این امر به بودجه و فناوری بستگی دارد. آنها حداقل تا سال 2024 این هدف را تغییر داده اند.

نویسندگان داستان های علمی در حال حاضر مستعمرات چین را در مریخ به تصویر می کشند.

رمان Vagabonds هائو جینگ فانگ ، که سال گذشته منتشر شد ، بین جامعه ای فقیر اما کاملا مریخی و زمین فقیر ، شلوغ و آلوده قرار دارد. هائو اولین نویسنده چینی بود که در سال 2016 جایزه هوگو را دریافت کرد.

لو لینگزو برای سال 2019 “سرزمین بدون مرز” دانشمندان چینی را تصور می کند که به طور ژنتیکی سیب زمینی را برای رشد در کهربا مریخ تغییر می دهند. “یتیمان سیاره سرخ” توسط لیو یانگ فیزیکدان برای دانش آموزان دبیرستان مریخ که با بیگانگان خصمانه می جنگند ، به یک مجموعه تبدیل می شود.

چن ، نویسنده داستان های علمی در گوانگدونگ ، گفت: “ما باید به فضا برویم.” “پس ما قدرتی معادل آنچه ایالات متحده دارد ، داریم و سپس می توانیم به یک غول تبدیل شویم.”

Kui از انجمن مریخی در حال برنامه ریزی برای مهمانی دیگری در ماه مه است ، زمانی که قرار است ربات Tianwen-1 لمس شود.

___

محققان آسوشیتدپرس ، کارولین چن از پکن و چن شی از شانگهای و نویسندگان ایزابل دبر از دبی ، امارات متحده عربی و کروتیکا پاتی از دهلی نو در این گزارش همکاری کردند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*