ماهواره اروپایی-آمریکایی برای ردیابی سطح دریا اولین قرائت ها را ارسال می کند


PASADENA ، کالیفرنیا (AP) – ناسا روز پنجشنبه گفت ، ماهواره تازه پرتاب شده اروپا و ایالات متحده ، طراحی شده برای دهه ها برای ردیابی سطح جهانی دریا ، به اولین اندازه گیری های خود بازگشت.

ماهواره Sentinel-6 Michael Freilich در تاریخ 21 نوامبر از پایگاه هوایی Vandenberg ، کالیفرنیا به فضا پرتاب شد و کنترل کننده ها چندین هفته را صرف فعال سازی ابزارها و اطمینان از طبیعی بودن عملیات کردند.

در اولین اندازه گیری ها اطلاعاتی در مورد سطح دریا ، ارتفاع موج و سرعت باد از نوار جنوبی آفریقا ارائه شد.

جاش ویلیس ، دانشمند پروژه در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا ، در بیانیه ای گفت: “داده ها فوق العاده به نظر می رسند.”


نام کارمند فقید ناسا ، که نقشی اساسی در توسعه اقیانوس شناسی بر اساس فضا داشت ، ابزار اصلی ماهواره ارتفاع سنج راداری بسیار دقیق است که انرژی را از سطح دریا دفع می کند.

اندازه گیری های فضایی در سطح دریا از زمان پرتاب ماهواره TOPEX-Poseidon ایالات متحده و فرانسه به طور مداوم ادامه داشته است.

ناسا گفت ، از آن زمان به بعد ، سطح دریا دو برابر شده و به 0.16 اینچ (4 میلی متر) در سال رسیده است ، تقریباً به طور کامل به دلیل ترکیبی از ذوب شدن یخچال های زمینی و صفحات یخ و این واقعیت است که با گرم شدن آب دریا در حال گسترش است.

TOPEX-Poseidon با اشاره به تأثیر آب و هوای ال نینو و لا نینا ، مفهوم توپوگرافی سطح اقیانوس را با داده های تبدیل شده به نمودارهای با رنگ روشن کره زمین که آب گرم و خنک کننده را نشان می دهد ، به مردم معرفی کرد.

TOPEX-Poseidon توسط ماهواره هایی دنبال شد ، از جمله Jason-3 فعلی.

در این ماه ، سنتینل -6 بالاتر از مدار اصلی خود به مدار عملیاتی خود منتقل می شود ، جایی که Jason-3 را به مدت 30 ثانیه ردیابی می کند تا دانشمندان بتوانند داده ها را برای اطمینان از تداوم بررسی کنند. وقتی این مورد تضمین شود ، Sentinel-6 به ماهواره اصلی تبدیل خواهد شد.

علاوه بر ناسا ، این مأموریت شامل آژانس فضایی اروپا ، سازمان اروپایی بهره برداری از ماهواره های هواشناسی ، کمیسیون اروپا ، مرکز تحقیقات ملی فضایی فرانسه و اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده است.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*