ماکرون فرانسوی می خواهد اهداف آب و هوایی را به قانون اساسی اضافه کند


پاریس (ایتالیا) – امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، همه پرسی را برای افزودن مبارزه با تغییرات آب و هوا و ضرورت حفاظت از محیط زیست به قانون اساسی فرانسه فراخواند.

ماکرون روز دوشنبه در گفتگو با یک گروه مدنی مسئول تهیه پیش نویس پیشنهادها در مورد مسائل آب و هوایی ، تغییر قانون اساسی را پیشنهاد کرد که نیاز به رأی گیری در پارلمان و سپس رفراندوم دارد.

وی اذعان کرد که فرانسه اقدامات کافی را برای انجام تعهدات خود در زمینه آب و هوا با هدف جلوگیری از گرم شدن کره زمین انجام نمی دهد. فرانسه اهداف ملی خود را که با توافقنامه پاریس 2015 تعیین شده بود ، از دست می دهد و این کشور بیشتر تلاش های خود را به امسال موکول می کند.


ماکرون در گفتگوهایی که حدود چهار ساعت با گروهی متشکل از ده ها شهروند فرانسوی ادامه داشت ، گفت: “آیا باید بیشتر کار کنیم؟ بله”

رهبران اتحادیه اروپا ، از جمله ماکرون ، روز جمعه توافق کردند که اهداف 2030 قاره را برای کاهش گازهای گلخانه ای از 40 درصد به حداقل 55 درصد از سطح 1990 بهبود دهند.

ماکرون گفت: “ما باید به جلو حرکت کنیم و این کار حتی فوری تر است.”

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده روز شنبه قول داد که در اولین روز ریاست جمهوری خود به توافق نامه آب و هوای پاریس ملحق شود زیرا رهبران جهان برای جشن پنجمین سالگرد پیمان بین المللی با هدف جلوگیری از گرم شدن کره زمین جلسه ای مجازی برگزار کردند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*