متخصصان هندی در خون بیماران آثاری از سرب و نیکل یافتند


نیو دهلی (AP) – مقامات بهداشت هند در چندین نمونه خون که از صدها بیمار بستری شده برای یک بیماری مرموز در ایالت جنوبی گرفته شده است ، نیکل و سرب پیدا کرده اند.

دولت ایالت آندرا پرادش سه شنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که تحقیقات کارشناسان موسسه علوم پزشکی هند قادر به شناسایی منبع احتمالی مقادیر بیش از حد نیکل و ذرات سرب در خون بیماران نیست.

در این بیانیه آمده است: گزارشات سایر آزمایشات توسط متخصصان موسسه فناوری شیمی هند ، از جمله گزارش های سم شناسی و کشت خون ، انتظار می رود.


مقامات بهداشتی و کارشناسان هنوز در مورد چگونگی ورود فلزات سنگین به خون بیماران و اینکه آیا واقعاً علت این بیماری مرموز باعث بیش از 585 نفر در بیمارستان بستری شده و یک نفر در آندرا پرادش کشته شده است ، سردرگم هستند. این بیماری برای اولین بار شنبه شب در الورو کشف شد ، شهری باستانی که به محصولات دست بافت معروف است.

Geeta Prasadini ، یک مقام بهداشت ایالتی ، گفت که افراد مبتلا به این بیماری بدون هشدار هشدار می دهند.

YS Jaganmohan Reddy ، نخست وزیر آندرا پرادش ، چهارشنبه جلسه ای مجازی با مقاماتی برگزار کرد که کارشناسان بهترین موسسات تحقیقاتی هند را در بر می گرفت. ردی گفت 502 فرد مبتلا به این بیماری پس از بهبودی ترخیص شدند.

بیماران علائمی از حالت تهوع و اضطراب تا از دست دادن هوشیاری را نشان می دهند.

آنچه کارشناسان را گیج می کند این است که به نظر می رسد هیچ نقطه مشترکی بین صدها نفری که بیمار شده اند وجود ندارد. همه بیماران از نظر ویروس کرونا و سایر بیماریهای ویروسی مانند دنگی ، چیکونگونیا و تبخال منفی شدند. بیماران به هم پیوسته نیستند و همه در یک منطقه زندگی نمی کنند. آنها از گروه های سنی مختلف هستند ، از جمله حدود 70 کودک ، اما تعداد کمی از آنها بزرگسال هستند.

در ابتدا مشکوک به آب آلوده بود. اما دفتر نخست وزیر تأیید کرد که افرادی که از منبع آب شهری استفاده نمی کنند نیز بیمار می شوند و آزمایشات اولیه بر روی نمونه های آب هیچ ماده شیمیایی مضر را تشخیص نمی دهد.

پزشکان گفتند ، مرد 45 ساله ای به نام سریدار با علائمی شبیه صرع در بیمارستان بستری شد و یکشنبه شب درگذشت. پراسادینی گفت که کالبدشکافی وی هیچ علتی در مورد علت مرگ نشان نداد.

آندرا پرادش با بیش از 800000 مورد کشف شده در میان ویروس کرونا بیشترین آسیب را دیده است. سیستم بهداشتی در این ایالت مانند سایر مناطق هند توسط ویروس از بین رفته است.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*