مجلس سنا بیل نلسون سناتور سابق فلوریدا را برای هدایت ناسا تأیید کرد


واشنگتن (AP) – مجلس سنا تأیید کرد که سناتور سابق فلوریدا ، بیل نلسون ، که زمانی با شاتل فضایی پرواز می کرد ، مدیر بعدی ناسا است.

قانون گذاران موافقت کردند رئیس جمهور جو بایدن را به عنوان رئیس آژانس فضایی با اجماع ، بدون رای گیری فراخوان ، انتخاب کنند.

نلسون مدیر چهاردهم ناسا خواهد شد و جانشین یکی دیگر از اعضای سابق کنگره ، جیم بریدنشتاین ، جمهوری خواه از اوکلاهما می شود. نلسون در حال حاضر عضو هیئت مشاوره ناسا است.

نلسون هنگام معرفی شدن قول داد “به ناسا در ورود به آینده ای مهیج کمک کند.” آژانس فضایی در تلاش است تا فضانوردان را در این دهه به ماه بازگرداند.


نلسون در بیانیه ای گفت: “نیروی کار او خوش بینی ، نبوغ و مهارت را ترشح می کند.” “تیم ناسا همچنان که به فضا می رویم به اهداف غیرممکن ادامه می دهد.”

نلسون ، 78 ساله ، در نزدیکی کیپ کاناورال بزرگ شد و در 12 ژانویه 1986 هنگامی که از داخل شاتل فضایی کلمبیا شروع به کار کرد ، به عنوان نماینده حزب دموکرات خدمت کرد. فرمانده وی چارلز بولدن جونیور بود که بعداً به عنوان مدیر ناسا خدمت کرد. با اصرار باراک اوباما رئیس جمهور نلسون .

فقط 10 روز پس از پایان پرواز آنها ، شاتل فضایی چلنجر اندکی پس از پرواز از کار افتاد و هر هفت فضانورد کشته شدند.

نلسون ، که دارای مدرک حقوق و کاپیتان سابق نیروهای رزرو ارتش ایالات متحده است ، از سال 1979 تا 1991 شش دوره در مجلس نمایندگان خدمت کرد. وی در سال 2000 به مجلس سنا انتخاب شد ، جایی که تا شکست خود در سال 2018 خدمت می کرد. ریک اسکات ، فرماندار سابق فلوریدا.

__

مارسیا دان ، نویسنده AP Aerospace در این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*