محقق وقت می گیرد تا ویال ها را در کیسه دراز بکشد


بوستون (AP) – یک محقق پزشکی پس از اعتراف به جرم دروغ گفتن به یک مقام فدرال در مورد 21 ویال مواد آزمایشگاهی در چمدان خود هنگام آماده سازی برای پرواز به چین ، زمان بیشتری را پشت میله های زندان نمی گذراند چهار شنبه.

زائوسونگ ژنگ ، 31 ساله ، که تقریباً سه ماه پس از دستگیری در دسامبر 2019 زندانی شد ، در جلسه دادرسی کنفرانس ویدیویی درباره بیماری همه گیر ویروس کرونا به یک جلسه طولانی رسیدگی محکوم شد. وکلای وی گفتند که به وی دستور داده شده است که ایالات متحده را ترک کند و قرار است روز چهارشنبه سوار پرواز به چین شود.

ژن در ابتدا به جرم قاچاق ویال های مرتبط با تحقیقات سلول سرطانی متهم شد ، اما تنها به دلیل اظهارات دروغ در توافق با دادستان به جرم خود اعتراف کرد.


وکلای وی انکار کردند که وی این مواد را از آزمایشگاه مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess وابسته به هاروارد در بوستون ، جایی که وی در حال انجام تحقیقات سلول سرطانی بود ، سرقت کرده است. وکلای وی می گویند وی برای ادامه تحقیقات ویال ها را با خود برد.

مقامات گفتند كه ژنگ دروغ گفت و گفت نه ، ژن دروغ گفت و نه گفت: مقامات دادگستری گفتند که مقامات ویال ها را در یک جوراب در یکی از کیف های ژنگ پنهان کردند.

ژن در آگوست 2018 با ویزای مورد حمایت دانشگاه هاروارد وارد ایالات متحده شد و از سپتامبر 2018 تا دسامبر 2019 آزمایش سلول سرطانی را در بت اسرائیل انجام داد. بیمارستان پس از دستگیری وی را اخراج کرد. وی از زمان آزادی اولیه در حبس خانگی به سر برد.

حداقل 10 سال ژنگ اجازه بازگشت به ایالات متحده را نخواهد داشت.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*