مدل آب و هوای ایالات متحده برای پیش بینی بهتر وقایع شدید بهبود یافته است


سرویس ملی هواشناسی برای پیش بینی بهتر حوادث شدید آب و هوایی مانند طوفان ، کولاک و بارندگی و همچنین آب و هوای روزانه از مدل پیش بینی عقب مانده خود استفاده کرده است.

با گنجاندن لایه های بسیار بالاتر از جو ، افزایش فاکتورهای امواج اقیانوس و سایر پیشرفت ها ، به روزرسانی سرویس هواشناسی در سیستم پیش بینی جهانی خود در تلاش است تا مدل هوای اروپا را که به نظر بسیاری از کارشناسان بهتر است ، جبران کند.

آزمایش های انجام شده طی دو سال گذشته نشان می دهد که این به روزرسانی که از روز دوشنبه آغاز شده ، پیش بینی می کند که باران های سیل آسا و بارش برف 15 درصد بهتر 5 روز بهتر شود و مسیرهای طوفان و طوفان های گرمسیری بیش از 10 درصد بهبود یابد ، در نتیجه شکل گیری طوفان های پنج تا هفت روز بهتر است. از پیش.


پیش بینی کنندگان می گویند این مدل جدید بیش از آنچه در واقعیت رخ می دهد بارش باران و برف را پیش بینی نمی کند ، چیزی که نمونه قبلی آن تمایل به انجام آن داشت. ویجی تالاپراگادا ، رئیس مدل سازی در مرکز گفت: مدل جدید در پیش بینی طوفان برفی گسترده در کلرادو در اوایل ماه جاری به طور قابل توجهی بهتر بود ، با زمان رسیدن طوفان و مقدار برف بسیار دقیق تر از نسخه قدیمی ، مدل سازی محیطی آژانس.

مطالعات داخلی نیز نشان داده است که مدل جدید معمولاً در بارندگی های جنوب شرقی اروپا در فوریه 2020 ، طوفان دوریان در 2019 و توفان مایکل در 2018 دقیق تر است.

لوئیز اوچلینی ، مدیر خدمات ملی هواشناسی گفت: “این برای پیش بینی کلی روزانه و برای حوادث شدید است و شما باید هر دو را درست انجام دهید.”

مقامات هواشناسی گفتند: یکی از پیشرفت های اصلی این است که مدل جدید جو را در ارتفاع 50 مایلی (80 کیلومتری) – بسیار بالاتر از نمونه قدیمی و وضوح بالاتر در سطوح مختلف – ثبت می کند. آنها گفتند ، از این طریق جت حامل طوفان را بهتر مشخص می کند.

در 31 روز گذشته ، یک دوره هشت روزه متوالی وجود داشت که این نسخه جدید مدل پیش بینی شده بسیار تبلیغ شده اروپا را شکست داد ، اما به طور کلی در طول دوره ، نسخه اروپایی هنوز بهتر بود ،

برنادت وودز پلاکی ، مدیر ارشد هواشناسی در برنامه Climate Matters Climate، که بخشی از این به روزرسانی نیست، گفت: “در شرایط متغیر آب و هوایی ، رویدادهای شدید آب و هوایی قویتر و مکررتر می شوند.” “پیشرفت های پیش بینی آب و هوا که باعث افزایش دقت و زمان هشدار می شود ، به افراد زمان بیشتری برای آماده سازی و نجات جان می دهد.”

___

ست بورنشتاین را در توییتر به آدرسborenbears دنبال کنید.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم م Instituteسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*