مدیر جدید آزمایشگاه انتظار دارد که کارهای بیشتری در مورد موج بعدی راکتورها انجام شود


بویز ، آیداهو (AP) – مدیر جدید آزمایشگاه ملی در آیداهو گفت تلاش های او برای کمک به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای با ساخت نسل جدید راکتورهای هسته ای مطابق با اهداف دولت آینده بایدن است و احتمالاً دریافت خواهد کرد پشتیبانی دو طرفه دائمی

ایالات متحده در حال حاضر سخت تلاش می کند تا انرژی هسته ای ناپدید شده کشور را با تولید سوخت های ایمن و نیروگاه های برق تجدید کند. آزمایشگاه ملی در آیداهو یکی از ملفه های اصلی این طرح است که در زمان دولت اوباما آغاز شده و در زمان دولت ترامپ ادامه داشته است.

ایالات متحده حدود 20٪ از انرژی خود را از انرژی هسته ای تولید شده در نزدیک به 100 نیروگاه هسته ای دریافت می کند. اما بسیاری از آنها پیرتر هستند و برخی از آنها رقابت اقتصادی را دشوار می دانند.

مدیر جان واگنر در مصاحبه آنلاین با خبرنگاران در مورد تلاش برای تجدید تولید انرژی هسته ای گفت: “بدیهی است که ما با تیم های انتقال صحبت کرده ایم و اطمینان حاصل خواهیم کرد که آنها رسالت ما را درک کرده و با آنها کار خواهند کرد.” “من انتظار دارم که ما با اولویت های دولت جدید مطابقت داشته باشیم.”

این آزمایشگاه در یک سایت گسترده وزارت انرژی ایالات متحده در شرق آیداهو ، در صحرای استپی یک درخت باغ ، در حدود 50 مایلی غرب آبشارهای آیداهو واقع شده است. بیش از 4000 کارگر مشغول به کار است و یک موتور اصلی اقتصادی در کشور است.


اتحاد انرژی باتل ، که آزمایشگاه این بخش را مدیریت می کند ، اوایل سال جاری واگنر را به سمت خود منصوب کرد و او اولین هفته کامل خود را به عنوان مدیر روز دوشنبه آغاز کرد. وی نزدیک به پنج سال در آزمایشگاه کار کرد ، قبل از آن دستیار مدیر علوم و فنون هسته ای بود.

وی جایگزین مارک پیترز که اکنون معاون اجرایی رئیس آزمایشگاه آزمایشگاه Battelle است و ریاست تعدادی از آزمایشگاه های ملی را بر عهده دارد ، شد. واگنر یک متخصص در راکتور و فناوری چرخه سوخت است که نزدیک به 17 سال در آزمایشگاه ملی اوک ریج در تنسی کار کرده است.

وی گفت: “من حدود 5 سال پیش به کشور مهاجرت کردم تا سعی کنم مستقیم و شخصاً به رهبری ایالات متحده در زمینه انرژی هسته ای کمک کنم.” این همان انگیزه من است.

انگیزه برای بازسازی نیروگاه های هسته ای همزمان با تغییر نگرش نسبت به انرژی هسته ای است ، زیرا روشن شده است که منابع انرژی تجدید پذیر مانند انرژی باد و خورشید قادر به جایگزینی سوختن فسیلی برای تأمین نیازها نیستند.

واگنر گفت: “تقریباً تمام مطالعاتی که شما مشاهده می کنید ، اهداف کاهش کربن است که شرکت های آب و هوایی ، کشورها و کشورها برای دستیابی به آن تلاش می کنند ، بدون انرژی هسته ای انجام نمی شود”

وی همچنین گفت که حمایت از انرژی هسته ای در میان مقامات منتخب تا حدودی به دلیل رقابت با روسیه و چین است که به صادر کنندگان فناوری هسته ای تبدیل شده اند.

برنامه های زیادی برای ساخت راکتورهای جدید در آزمایشگاه آیداهو در نظر گرفته شده است ، از جمله اولین راکتور آزمایشی جدید کشور طی چند دهه گذشته. وزارت نیرو اخیراً اعلام کرده است که این مکان برای رآکتور بهترین مکان است.

بیانیه نهایی در مورد تأثیرات زیست محیطی پروژه در سال 2021 پیش بینی می شود ، و به دنبال آن به اصطلاح رکورد تصمیم نهایی انتخاب سایت است. این برنامه ها احداث راکتور تا پایان سال 2025 را خواستار است.

برخی از دانشمندان نسبت به چنین “راکتورهای سریع” محتاط هستند و خاطرنشان می کنند که با سدیم مایع با کنترل سخت تر خنک می شوند و احتمالاً توسط پلوتونیوم تأمین می شوند ، این باعث افزایش خطرهای احتمالی تروریسم هسته ای می شود زیرا از پلوتونیوم می توان برای تولید سلاح هسته ای.

این آزمایشگاه همچنین در حال ساخت یک ده راکتور کوچک مدولار در سایت آیداهو است که به یک کارخانه یوتا و یک شرکت اورگان کمک می کند. این راکتورها راکتورهای آب سبک معمولی هستند ، اما به گفته طراحان ، ساخت آنها بسیار کوچکتر ، ایمن تر و ارزان تر از راکتورهای بزرگ آب سبک است که اکنون در ایالات متحده برای تولید برق استفاده می شود.

آزمایشگاه آیداهو همچنین به دنبال روش هایی برای بازیافت سوخت هسته ای مصرف شده و همچنین برای درمان سوخت هسته ای است به گونه ای که انرژی بیشتری و مواد کمتری تولید کند. در حال حاضر ، این کشور مخزن سوخت هسته ای مصرف شده ای ندارد و بیشتر آنها در نیروگاه های هسته ای تجاری تولید کننده آن باقی مانده اند. اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده می گوید در حدود 77000 تن (70،000 تن) سوخت مصرف شده در این كشور وجود دارد.

تمرکز اصلی این آزمایشگاه انرژی هسته ای است ، اما واحدهای دیگری نیز وجود دارد ، از جمله شاخه بزرگی از امنیت سایبری ، با هدف محافظت از زیرساخت های ایالات متحده در برابر هکرها.

واگنر گفت که انتخاب یک متخصص هسته ای برای اداره آزمایشگاه به معنای پیشرفت سایر زمینه های تحقیق نیست.

واگنر گفت: “به هیچ وجه نباید این مسئله را به عنوان علاقه كمتر به این مناطق دیگر در نظر گرفت.” “در واقع ، من از درک این مناطق دیگر بسیار خوشحالم و از این مناطق دیگر نیز پشتیبانی می کنم.”


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*