مریخ نورد ، صدای فریاد زدن صدای رانندگی را به عقب می فرستد


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا. (AP) – جدیدترین مریخ نورد ناسا اولین صداهای رانندگی در سیاره سرخ را برمی گرداند – آسیاب کردن ، زنجیر کردن ، خراب شدن ، که طبق استانداردهای زمین کاملا نگران کننده است.

صدای منتشر شده توسط شش چرخ فلزی و سیستم تعلیق Perseverance در اولین تست درایو دو هفته پیش بخشی از یک کانال صوتی خام 16 دقیقه ای است که روز چهارشنبه توسط آزمایشگاه پیشرانه جت در پاسادنا ، کالیفرنیا منتشر شد.

دیو گرول ، مهندس خدمه مریخ نورد ، در بیانیه ای مکتوب از ناسا گفت: “اگر این صداها را در حال رانندگی با اتومبیل خود می شنیدم ، منصرف می شدم و خواهان بکسل می شدم.” “اما اگر یک دقیقه وقت بگذارید و به آنچه می شنوید و کجا ضبط شده فکر کنید ، کاملاً منطقی است.”


ماندگاری – بزرگترین و پیچیده ترین مریخ نوردی که به مریخ فرستاده شده است – در تاریخ 18 فوریه در نزدیکی دلتای رودخانه باستان فرود آمد تا به دنبال نشانه هایی از زندگی گذشته باشد. نمونه هایی از امیدوار کننده ترین سنگ ها برای بازگشت احتمالی به زمین گرفته خواهد شد.

این مریخ نورد دو میکروفون به همراه دارد. یکی قبلاً صدای لیزرهای بادی و سنگی را گرفته است ، دیگری برای ضبط فرود و فرود طراحی شده است. این میکروفون دوم هیچ صدایی از ورود مریخ نورد مریخ به مریخ نمی شنید ، اما موفق شد اولین تست درایو را در 4 مارس ضبط کند.

به گفته ناسا ، صدای رانندگی شامل صدای خراشیده غیر منتظره است. مهندسان در تلاشند آن را درک کنند.

قبل از حفاری در سنگ ها برای نمونه های اساسی ، Perseverance یک هلی کوپتر آزمایشی به نام Ingenuity را ترک خواهد کرد. هلی کوپتر اولین پرواز کنترل شده خود را به ماه دیگری در آینده انجام می دهد.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*