مریخ نورد جدید ناسا به یک جاده قرمز و غبارآلود برخورد می کند ، اولین سفر 21 فوت


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – جدیدترین مریخ نورد ناسا این هفته به جاده قرمز غبارآلود برخورد کرد و در اولین تست آزمایشی خود 21 فوت روی کیلومتر شمار قرار گرفت.

مریخ نورد Perseverance روز پنجشنبه ، دو هفته پس از فرود روی سیاره سرخ ، جسارت کرد تا به دنبال نشانه هایی از یک زندگی گذشته باشد.

این دوربرگردان ، رفت و برگشت فقط 33 دقیقه طول کشید و آنقدر خوب پیش رفت که مریخ نورد شش چرخ روز جمعه به ترافیک بازگشت.

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه ، آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا در پاسادنا ، کالیفرنیا ، عکس هایی از رد لاستیک در بالا و اطراف سنگ های کوچک را به اشتراک گذاشت.


مهندس آنایس زارفیان گفت: “من فکر نمی کنم که من هرگز از دیدن اثری از چرخ ها بیشتر خوشحال شده ام و تعداد زیادی از آنها را دیده ام.” “این فقط یک مرحله عظیم برای ماموریت است.”

به محض اینکه بررسی های ماندگاری سیستماتیک به پایان رسید ، مریخ نورد به یک دلتای رودخانه باستانی می رود تا سنگ ها را جمع کند تا در یک دهه به زمین برگردد. دانشمندان در حال بحث هستند که آیا مسیر صاف تری را به دلتای مجاور برسانند ، یا احتمالاً مسیری دشوارتر با بقایای جذاب آن زمان آبکی 3 میلیارد تا 4 میلیارد سال پیش.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*