مصنوعات اکسپدیشن Shackleton که به موزه های انگلیس اهدا خواهد شد


لندن (AP) – یک سورتمه و پرچم مورد استفاده در یکی از سفرهای معروف محقق ارنست شاکلتون به قطب جنوب توسط یک نهاد با بودجه دولت انگلیس خریداری شد تا آثار ارزشمند در انگلیس را حفظ کند

صندوق میراث ملی با بودجه دولت روز چهارشنبه گفت که 204،000 پوند (274،000 دلار) برای حمایت از خرید دو مورد مورد استفاده در اولین سفرهای سه گانه قطب جنوب انگلیس به رهبری شاکلتون در اوایل دهه 1900 پرداخت کرده است. . این آثار به دو موزه انگلیسی اهدا خواهد شد.

در اوایل سال جاری ، مقامات انگلیس ممنوعیت موقت صادرات مصنوعات را اعمال کردند.


این اکسپدیشن پس از کشتی Nimrod نامگذاری شد که اولین بار در سال 1909 کمتر از 160 مایل (160 کیلومتر) از قطب جنوب واقع شد. اما قبل از رسیدن به مقصد ، محققان مجبور شدند که پس از جیره های خود را تا حد مجاز افزایش داده اند.

اگرچه در نهایت ناکام ماند ، اما این لشکرکشی بزرگترین پیشروی قطب در تاریخ به حساب می آمد و تنها دو سال بعد آغاز یک کار موفقیت آمیز توسط روالد آموندسن ، کاوشگر نروژی بود.

سورتمه چوبی 11 فوت (3.35 متری) یکی از چهار سورتمه ای است که برای حمل وسایل و تجهیزات در سراسر تاندرا قطب جنوب استفاده می شود. این پرچم که دارای سر تک شاخ قرمز و لنگر طلایی است ، در بسیاری از عکس های دانه دار از سفر دیده می شود.

جرمی میشل ، متصدی ارشد موزه ملی دریانوردی لندن ، گفت: “تعداد کمی از این سفر زنده مانده است.” “در گالری Polar ما که داریم ، موردی داریم که کاملاً یک موشک لامپ نمرود است که از آن الهام نمی گیرد. و شما واقعاً نمی توانید همان داستان های پویا را که می توانید در هنگام داشتن یک سورتمه کوهی بگویید. “

شاكلتون هرگز به قطب جنوب نرسید و در اثر حمله قلبی در سال 1922 در نزدیكی جورجیا جنوبی ، یك سرزمین خارج از انگلیس ، در طی چهارمین لشكركشی قطب جنوب درگذشت.

سورتمه و پرچم متعلق به اریک مارشال ، جراح و کاوشگر قطبی بود که در راهپیمایی سورتمه نمرود به قطب جنوب ، شکلتون را همراهی می کرد.

مارشال این وسایل را به انگلیس بازگرداند و در دهه 1950 به مدرسه سابق خود اهدا کرد.

آلیش مک گوینس ، مدیر اجرایی بنای یادبود میراث ملی ، گفت که این بدن بودجه بسیار عادی را در طی شیوع ویروس کرونا متوقف کرده بود ، اما هنوز برای “موارد فوری و خاص” در معرض خطر از دست دادن باز است.

وی گفت: “اتفاق نظر کلی بر این مهم بود که ما واقعاً باید در نجات آن کمک کنیم و این چیزهای ارزشمند را در انگلیس نگه داریم.”

صندوق میراث ملی اعلام کرده است که سورتمه به موزه ملی دریایی لندن در تیمز و پرچم به موسسه تحقیقات قطبی کمبریج اسکات اهدا می شود.

مک گوینس گفت: “مردم این سورتمه ها را می بینند و می توانند داستان ها را تصور کنند و واقعاً به این اشیا amazing شگفت انگیز نزدیک می شوند.”


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*