معلوم شد که یکپارچه اسرارآمیز فلز یک ترفند دولت ترکیه است


آنکارا ، ترکیه (AP) – یک پارچه فلزی که به طرز مرموزی در یک مزرعه در جنوب شرقی ترکیه ظاهر و ناپدید شد ، ترفند عمومی را پیش از یک رویداد دولتی در روز سه شنبه ثابت کرد که طی آن رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه برنامه فضایی را برای این کشور اعلام کرد.

یک صفحه فلزی سه متری (حدود 10 فوت) با قلم ترکی باستان در روز جمعه توسط یک کشاورز در استان سنلیورفا رونمایی شد. این مکان در نزدیکی میراث جهانی یونسکو Gobekli Tepe کشف شد ، جایی که سازه های سنگی از هزاره دهم قبل از میلاد ، هزاران سال قبل از استون هنج ، در آن واقع شده است.

با این حال ، ساخت براق که با الفبای ترکی باستان Gokturk “به آسمان نگاه کن ، ماه را خواهی دید” نوشت: صبح روز سه شنبه اعلام شد و بر این رمز و راز افزود.

بعداً با ارائه برنامه فضایی ترکیه در جریان یک رویداد تلویزیونی ، تصویری از یکپارچه روی صفحه نمایش داده شد.


اردوغان گفت: “من چشم انداز ، استراتژی و اهداف 10 ساله ترکیه را به شما ارائه می دهم و می گویم ،” به آسمان نگاه کنید ، ماه را خواهید دید “.

پیش از این ، خبرگزاری دولتی آنادولو به نقل از صاحب مزرعه گفته بود که او هم از ظاهر و هم از بین رفتن گیج شده است.

به نقل از آنادولو ، Fuat Demirdil گفت: “ما نمی دانیم این رشته برای اهداف بازاریابی در حوزه من قرار گرفته است یا تبلیغات است.” “ما دیدیم که بلوک فلزی دیگر در جای خود نیست. ساکنان همچنین نمی توانند رمز و راز این بلوک فلزی را کشف کنند. “

این آژانس همچنین به نقل از حسن یلدیز محلی گفت که این بلوک دوشنبه شب هنوز روی زمین بود ، اما تا صبح ناپدید شد.

به همین ترتیب ، یکپارچه های مرموز دیگری نیز ظهور کرده اند و برخی در ماه های اخیر در بسیاری از کشورها ناپدید شده اند.

Gobekli Tepe سایت سریال مرموز نتفلیکس ترکیه به نام “هدیه” بود.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*