مقامات ترامپ حمایت از گرگ خاکستری را در بیشتر ایالات متحده به حالت تعلیق درآورده اند


بلومینگتون ، مینه سوتا – مقامات دولت ترامپ روز پنجشنبه با پایان دادن به ضمانت های طولانی مدت فدرال و قرار دادن ایالت ها و قبایل در نظارت بر شکارچیان ، حفاظت از قانون گونه های در معرض خطر گرگ خاکستری را سلب کردند. .

بیانیه ای از وزارت کشور ایالات متحده چند روز قبل از انتخابات 3 نوامبر می تواند منجر به از سرگیری شکار گرگ در میشیگان ، مینه سوتا و ویسکانسین شود ، میدان جنگی مهم در مبارزات بین رئیس جمهور دونالد ترامپ و معاون رئیس جمهور سابق جو بایدن.

این آخرین اقدام از سری اقدامات زیست محیطی است که در روزهای پایانی مسابقه مورد علاقه بسیاری از رای دهندگان روستایی قرار گرفته است ، از جمله اقدامات برای بازده بیشتر در مینه سوتا و ورود به سیستم در آلاسکا.


تیم والس ، فرماندار مینه سوتا ، که مخالف شکار تفریحی گرگ است ، این تصمیم را ناامیدکننده خواند و گروه های حیات وحش متعهد شده اند که در دادگاه با آن مبارزه کنند.

گرگهای خاکستری هم توسط انسانها ترسیده و هم مورد احترام بودند ، در بعضی از مناطق کشور تقریباً از بین رفته اند اما در بیشتر مناطق تاریخی خود غایب هستند.

مقامات فدرال حیات وحش می گویند که جمعیت پر رونق در منطقه غربی دریاچه های بزرگ ، راکی ​​ها و شمال غربی اقیانوس آرام بقای طولانی مدت گونه ها را تضمین می کند. آنها استدلال می کنند که گرگ ها مجبور نیستند در هر مکانی که قبلاً سکونت داشته اند باشند تا احیا شوند.

دیوید برنهارد وزیر کشور در بیانیه ای با حضور دهها نفر در یک پناهگاه ملی حیات وحش مشرف به رودخانه مینه سوتا در حومه بلومینگتون مینیاپولیس ، احیای گرگ خاکستری را “سنگ بنای موفقیت” اعلام کرد.

برنهارد گفت: “در اوایل قرن 20 ، گرگ خاکستری اساساً به یک شبح در ایالات متحده تبدیل شد.” “امروز اینطور نیست.”

مدیر سابق خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده دن اش با ترمیم گرگ ها موافقت کرد و گفت زمان آن است که آژانس “به جلو حرکت کند” تا به حیوانات وحشی در معرض خطر دیگر کمک کند. اما او پیامی را که بسیار نزدیک به انتخابات است زیر سوال برد.

اش در مصاحبه ای گفت: “این تصور ایجاد می شود که این کار به دلایل سیاسی انجام می شود.”

برخی از زیست شناسان و مقامات دولت سابق ، که قبلاً پیشنهاد دولت برای لغو حمایت ها را بررسی کرده بودند ، گفتند که این هیچ پایه علمی ندارد. و طرفداران حیات وحش نگرانند که این اقدام بهبودی گرگ ها ، اگر نگوییم غیرممکن ، برای گرگ ها در مناطق بیشتری مانند کوههای جنوبی راکی ​​و مناطقی از شمال شرقی دشوار باشد.

آدریان Treves ، استاد تحقیقات محیطی در دانشگاه ویسکانسین ، گفت که تعداد آنها نیز قطعاً در دریاچه های بزرگ دریا کاهش خواهد یافت ، همانطور که قبلاً هنگام لغو کنترل فدرال اتفاق افتاد. وی گفت که فصول شکار تأثیرات زیادی به بار آورده است و تحقیقات نشان داده است که شکارچیان غیر مجاز قانون فدرال را تشویق می کنند.

دانشمندان این آژانس معتقدند که گرگ ها می توانند حتی بدون لیست فدرال به رشد خود ادامه دهند ، اگرچه حمایت از ایالات متحده امری حیاتی تلقی می شود.

کشاورزان و شکارچیان از این خبر استقبال کردند.

اشلی کالاوی از پیتزویل ، ویسکانسین ، گفت که 13 گوسفند در مزرعه خانوادگی وی در ژوئیه 2019 توسط گرگ ها کشته شدند. وی گفت که کاهش تعداد گرگ ها از طریق شکار با بودجه دولتی به جلوگیری از چنین حملاتی کمک می کند.

کالاوی گفت: “این به آنها امکان می دهد تا حدی مدیریت شوند که خطر گوسفندان و گاوها را کاهش دهد.”

این تصمیم حفاظت از جمعیت کمی از گرگهای خاکستری مکزیک را در جنوب غربی حفظ می کند. این آخرین تلاش در طی دو دهه گذشته برای بازگرداندن قدرت دولت به ایالات است. دادگاه ها اغلب این اقدامات را پس از طرح شکایت مخالفان رد می کردند.

گروه های زیست محیطی می گویند که برای محافظت از جمعیت کوچک گرگ ها در ایالت های ساحل غربی ، از جمله کالیفرنیا ، و همچنین کمک به گسترش آنها در مناطق جدید ، هنوز به حفاظت نیاز است.

کولت آدکینز از مرکز تنوع زیستی گفت: “ماهی و حیات وحش به جای اینکه به دنبال بهبودی بیشتر گرگ ها باشد ، گسترده ترین و مخربترین قانون حذف فهرست را اتخاذ کرده است.”

ابتکار رای گیری کلرادو در هفته آینده به دنبال معرفی گرگ ها در سال های آینده است. پس از لغو حمایت از فدرال ، در صورت تصویب رای دهندگان ، سرویس ماهی و حیات وحش ایالات متحده نظری در مورد ادامه طرح نخواهد داشت.

به عنوان بخشی از اقدامات مسمومیت و اسارت توسط دولت ، گرگ ها تا دهه 1930 در بیشتر ایالات متحده منقرض شدند. از آن زمان ، جمعیت باقیمانده در منطقه بزرگ دریاچه های بزرگ به حدود 4400 حیوان در میشیگان ، مینه سوتا و ویسکانسین گسترش یافته است.

از زمان معرفی مجدد گرگهای کانادایی به آیداهو و پارک ملی یلواستون ، بیش از 2،000 کشور 6 ایالتی راکی ​​در شمال و شمال غربی اقیانوس آرام را اشغال کرده اند.

پس از یک نبرد طولانی در دادگاه که با دخالت کنگره به پایان رسید ، گرگهای صخره ای شمال اکنون تحت کنترل دولت هستند و در مونتانا ، وایومینگ و آیداهو شکار می شوند.

در دهه گذشته ، هنگامی که حمایت ها برداشته شد ، مقامات دولتی برای چندین سال اجازه شکار گرگ در دریاچه های بزرگ را داده اند. این شکار با پایان یافتن دفاع با حکم دادگاه فدرال در سال 2014 پایان یافت.

گرگ ها در اواخر دهه 1960 از حمایت اولیه فدرال برخوردار شدند و در سال 1978 جز as گونه های در معرض خطر قرار گرفتند ، به استثنای مینه سوتا ، که در آن در طبقه بندی قرار گرفتند. هزینه های تلاش برای بازیابی با حمایت دولت در سال گذشته حدود 160 میلیون دلار هزینه شده است.

گرگ ها 60 روز پس از انتشار تصمیم در 3 فوریه در ثبت فدرال ، حفاظت خود را از دست دادند ، اگرچه خدمات حیات وحش به مدت 5 سال بر جمعیت آنها نظارت می کند.

در آلاسکا که 7000 تا 11000 نفر جمعیت دارد هرگز از گرگ ها محافظت قانونی نشده است.

___

گزارشات فلاشر از تراورس سیتی ، میشیگان و براون از بیلینگز ، مونتانا گزارش می شود.

___

این داستان برای اولین بار در تاریخ 29 اکتبر منتشر شد. برای اصلاح نام فرماندار مینه سوتا والز ، نه والس ، در تاریخ 13 نوامبر به روز شد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*