مورچه هایی که پرندگان دریایی را که از جزیره مرجانی اقیانوس آرام ریشه می زدند می کشند


هونولولو (AP) – یک گونه مهاجم معروف به مورچه دیوانه زرد توسط یک جزیره مرجانی دور افتاده آمریکا در اقیانوس آرام از بین رفته است.

سرویس ماهی و حیات وحش ایالات متحده چهارشنبه گفت که مورچه ها با موفقیت از پناهگاه ملی حیات وحش جانستون آتول خارج شدند.

مورچه ها در مرغ دریایی در جزایر غیر مسکونی کمین کرده و از لانه سازی حدود 70 جریب زمین جلوگیری می کنند.

کیت تونیولو ، ناظر اشیا آرام آثار ملی دریایی از راه دور ، در بیانیه ای گفت: “این اولین بار است که یک گونه مورچه مهاجم در چنین سرزمین بزرگی در ایالات متحده از بین می رود.” “برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن تخریب ، تیم ها مورچه های دیوانه زرد را مشاهده ، جستجو و تحقیق کردند.”

حدود یک دهه است که مورچه ها با بهم ریختن لانه های خود – و هر چیز دیگر روی زمین ، پرندگان دریایی را تهدید می کنند. به گفته مقامات خدمات ماهی و حیات وحش ، مورچه ها اسید فرمیک را بر روی پرندگان پاشیدند و باعث آسیب دیدگی از جمله نابینایی و حتی مرگ شدند.

داوطلبان و کارگران فدرال متشکل از تیم هایی به اصطلاح دیوانه مورچه ها بودند که با طعمه ها و سایر روش ها برای از بین بردن آفات آزمایش می کردند. بعد از اینکه تیم ها مورچه های دیوانه را کشتند ، دو سگ را آوردند که برای استشمام گونه ها برای جستجوی زمین آموزش دیده اند. به گفته مقامات فدرال ، سگها بدون یافتن مورچه نزدیک به 120 مایل استشمام کردند.

“استفان کروپیدلوسکی” ، معاون رئیس یادبود ملی جزایر پیاده نظام ، گفت: “در حالی که مأموریت تیم مورچه های دیوانه کامل است ، (خدمات ماهی و حیات وحش) به بازسازی زیستگاه و جلوگیری از گسترش سایر گونه های مهاجم ادامه خواهد داد. “در حال حاضر ، ما متذکر می شویم که پناهگاه بار دیگر پناهگاهی امن برای پرندگان دریایی شگفت انگیز است که این مکان شگفت انگیز را خانه می نامند.”

طبق گزارش سرویس ماهی و حیات وحش ایالات متحده ، آتل جانستون پناهگاه ده ها هزار پرنده دریایی از 15 گونه مختلف است. این مکان بزرگترین کلنی مناطق گرمسیری دم قرمز است و تنها زیستگاه پرندگان دریایی در بیش از 570،000 مایل مربع (تقریباً 1.5 میلیون کیلومتر مربع) اقیانوس باز است.


مورچه دیوانه زرد بومی جنوب شرقی آسیا است ، اما ناخواسته در سایر مناطق اقیانوس آرام از جمله هاوایی نمایندگی شده است.

مورچه های دیوانه زرد “یک مورچه مهاجم گسترده و بسیار مضر است. آنها به همه جزایر اصلی هاوایی گسترش یافته و باعث آسیب قابل توجه زیست محیطی به گیاهان و حیوانات مانند زنبورهای زرد هاوایی و پرندگان لانه ساز در معرض خطر می شوند. “

پلنتوویچ گفت که مورچه ها به بنای یادبود ملی دریایی Papahanaumokuakea در شمال غربی هاوایی راه پیدا نکرده اند ، اما آنها “اتومبیلرانی بسیار خوب هستند و ما به امنیت زیستی و نظارت زود هنگام در بنای یادبود توجه می کنیم.”

جزیره مرجانی جانستون یکی از منزوی ترین نقاط کره زمین و بخشی از بنای یادبود ملی دریایی جزایر دور افتاده اقیانوس آرام است. حدود 820 مایل (1320 کیلومتر) جنوب غربی هونولولو است.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*