نجاتگران در حال جستجوی بازماندگان فاجعه یخچال هند هستند


جوشیمات ، هند (ص) – صدها نفر از نیروهای امداد و نجات روز سه شنبه در دره های پر از خاک و دره های شمال هند پرسه زدند ، و پس از شکستن بخشی از یخچال های طبیعی هیمالیا به جستجوی بازماندگان پرداختند ، و یک رودخانه ویرانگر سیل را به وجود آورد که منجر به کشته شدن حداقل 26 نفر و 165 نفر شد گمشده

یک تلاش برای نجات متمرکز بر تونلی در یک نیروگاه برق آبی است که بیش از سه ده کارگر از سیل یکشنبه در تماس نیستند. امدادگران با استفاده از بیل مکانیکی و بیل یک شبه رسوب را از تونل پاک کردند تا در تلاش برای رسیدن به کارگران باشد زیرا امیدهای زنده ماندن کمرنگ شد.

این سقوط زمانی آغاز شد که صبح یکشنبه بخشی از یخچالهای طبیعی در کوه ناندا دیوی از بین رفت. دانشمندان به محل مراجعه کردند تا بررسی کنند که چه چیزی باعث دستیابی به موفقیت و طغیان شده است – احتمالاً بهمن یا نشتی. به گفته کارشناسان ، ممکن است مقصر تغییرات آب و هوایی باشد ، زیرا دمای گرم شدن باعث کاهش یخچال های طبیعی شده و آنها را در سراسر جهان ناپایدار می کند.

آبهای سیل زده ، گل و سنگ در کوه های حاشیه رودخانه های Alaknanda و Dhauliganga خش خش گرفته ، سدها را خرد می کنند ، پل های گسترده ای را تخلیه می کنند و بسیاری از روستاها را مجبور به تخلیه می کنند ، در حالی که مناطق روستایی را به یک منظره قمری به رنگ خاکستر تبدیل می کنند.

سیل پروژه برق آبی کوچکی را برد و به یک پروژه بزرگتر در پایین دست Dhauliganga آسیب رساند. این دو رودخانه که از کوه های هیمالیا سرازیر می شوند ، قبل از ادغام با گنگ به هم می رسند.


استحکام دیواره آب خروشان برای اولین بار توسط ساکنان بسیاری از روستاها واقع در دامنه های دره مشاهده شد.

راجائف سموال صدایی شبیه ابرهای خروشان شنید و سپس مشاهده کرد که آبهای آبی آلاکناندا معمولاً تار هستند. سموال ، یکی از ساکنان روستای تاپوان در اوتاراخند ، محل کارخانه ، گفت: “من می فهمم که فاجعه واقعاً اتفاق افتاده است.”

داماد و برادر کوچکتر سموال در مقرها کار می کردند. برادر کوچکتر او در داخل تونلی بود که زیر آب رفته بود و از آن زمان دیگر خبری از او نیست.

بیشتر افراد گمشده افرادی هستند که در این دو پروژه کار می کنند ، بخشی از بسیاری از کارخانه های دولت در چندین رودخانه و شاخه های فرعی آنها در کوههای اوتاراخند ساخته است.

منطقه حساس زیست محیطی هیمالیا مستعد سیل و رانش زمین است.

تخمین زده می شود که بیش از 6000 نفر در سیل سال 2013 ناشی از شدیدترین بارانهای موسمی طی چند دهه گذشته کشته شده باشند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*