نماینده آمریکا کری در حال بحث در مورد چالش های آب و هوایی در بنگلادش است


،

پرونده - در 11 مارس 2021 ، عکس بایگانی ، جان كری ، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور آب و هوا در یك نشست خبری با باربارا پمپیلی ، وزیر محیط زیست فرانسه در پاریس ، حضور یافت.  نخست وزیر هند ، نارندرا مودی به کری گفت که هند متعهد است که به وعده های خود در مورد تغییر اقلیم عمل کند و کری گفت که ایالات متحده با دسترسی مقرون به صرفه به فناوری سبز و بودجه از این اهداف حمایت خواهد کرد.
پرونده – در 11 مارس 2021 ، عکس بایگانی ، جان كری ، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور آب و هوا در یك نشست خبری با باربارا پمپیلی ، وزیر محیط زیست فرانسه در پاریس ، حضور یافت. نخست وزیر هند ، نارندرا مودی به کری گفت که هند متعهد است که به وعده های خود در مورد تغییر اقلیم عمل کند و کری گفت که ایالات متحده با دسترسی مقرون به صرفه به فناوری سبز و بودجه از این اهداف پشتیبانی خواهد کرد.کریستوف آنا / AP

داکا ، بنگلادش (AP) – جان کری ، نماینده ویژه ایالات متحده در امور آب و هوایی ، روز جمعه وارد بنگلادش شد تا بشنود که دلتای جنوب آسیا قبل از میزبانی اجلاس مجازی تغییر آب و هوا توسط رئیس جمهور ، چه کاری برای مقابله با شرایط آب و هوایی شدید و افزایش سطح دریا انجام داده است. جو بایدن در این ماه

کری قبلاً از امارات متحده عربی بازدید کرده است ، جایی که دولت می گوید تأثیر هوای گرم تر ، باران کمتری ، خشکسالی ، دریاهای بالاتر و طوفان های بیشتر ، زیرساخت ها ، سلامت انسان و زیستگاه های طبیعی را تحت تأثیر قرار داده است. وزارت امور خارجه گفت ، وی همچنین به هند سفر می کند تا درباره چالش های مشابه با نخست وزیر نارندرا مودی گفتگو کند.

بنگلادش ، کشوری 160 میلیون نفری ، دارای همین وضعیت است. برخی از کارشناسان هشدار می دهند که بالا آمدن سطح دریا می تواند قسمت اعظم ساحلی آن را در بر بگیرد و سیکلون ها و امواج جزر و مدی میلیون ها میلیون نفر کشاورزی و معیشت را از بین می برد. بزرگترین جنگل حرا جهان ، Sundarbans ، که در امتداد مرز بنگلادش و هند امتداد دارد ، به ویژه آسیب پذیر است و ببرهای معروف بنگال آن در معرض خطر هستند.

وزارت امور خارجه گفته است كه كری و مودی تمركز خود را بر روی جمع آوری بودجه برای حمایت از انرژی پاك ، همكاری در زمینه نوآوری و افزایش فن آوری های نوظهور مانند ذخیره انرژی ، هیدروژن سبز ، فرآیندهای تمیز صنعتی و شهرنشینی پایدار و كشاورزی متمرکز كرده اند.

بایدن 40 رهبر جهان را به اجلاس 22 تا 23 آوریل دعوت کرده است ، از جمله نخست وزیر شیخ حسینا.


“ما خوشحال خواهیم شد که مسائل اولویت خود را منتقل کنیم. ما همچنین گام هایی را که تاکنون بنگلادش برداشته است به اشتراک خواهیم گذاشت. “عبدالمومن ، وزیر امور خارجه بنگلادش گفت.

مومن گفت بنگلادش معتقد است سازگاری کافی نیست و همانطور که دیگران قول داده اند نیاز به حمایت دارد. وی به یونایتد نیوز از خبرگزاری بنگلادش گفت: “این باید هدف ویژه کری باشد.”

وی گفت: کشورهایی که مسئولیت اصلی آنها در ایجاد گازهای گلخانه ای است ، باید مسئولیت بازیابی و محافظت از افراد آسیب پذیر در برابر اثرات تغییرات آب و هوایی را به عهده داشته باشند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*