هند صادرات واکسن را به شرکت ممنوع می کند


دهلی نو (AP) – رئیس انستیتوی سرم در هند که برای ساخت 1 میلیارد دوز واکسن برای کشورهای در حال توسعه قرارداد بسته است ، گفت: هند اجازه صادرات واکسن کرونا ویروس به دانشگاه آکسفورد-AstraZeneca را برای چند ماه نخواهد داد روز یکشنبه گفت.

از آنجا که کشورهای ثروتمند بیشتر واکسنهایی را که امسال ساخته می شود ذخیره می کنند ، موسسه سرم – بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان – به احتمال زیاد بیشتر واکسنها را برای کشورهای در حال توسعه تهیه می کند. با این حال ، ممنوعیت صادرات به این معنی است که کشورهای فقیرتر احتمالاً باید چندین ماه صبر کنند تا اولین عکس های خود را دریافت کنند.

مدیرعامل آسوشیتدپرس در یک مصاحبه تلفنی به واشنگتن گفت: .

وی گفت این شرکت همچنین از فروش واکسن در بازار خصوصی منع شده است.


پوناوالا گفت: “در حال حاضر ، ما فقط می توانیم به دولت هند (واكسن) بدهیم” ، همچنین افزود: این تصمیم همچنین برای جلوگیری از تجمع گرفته شده است.

در نتیجه ، وی گفت ، صادرات واکسن به COVAX – ابتکار جاه طلبانه طراحی شده برای اطمینان از دسترسی برابر به واکسن های COVID-19 ، ایجاد شده توسط سازمان بهداشت جهانی ، اتحاد واکسن GAVI و CEPI ، ائتلاف جهانی برای مبارزه با همه گیری ها – “با پیروزی” آغاز می شود مارس یا آوریل

پوناوالا گفت که موسسه سرم در حال حاضر در حال امضای قرارداد بزرگتری با COVAX برای 300-400 میلیون دوز واکسن است. این جدا از دو سفارش موجود با 100 میلیون دوز برای واکسن تولید شده توسط دانشگاه آکسفورد و AstraZeneca و دیگری از Novovax است. وی گفت این معامله طی هفته های آینده نهایی می شود.

وی گفت: 100 میلیون دوز اولیه واکسن با “قیمت ویژه” 200 روپیه (2.74 دلار) در هر دوز به دولت هند فروخته می شود و پس از آن قیمت ها بالاتر می رود. این واکسن با دوز 1000 روپیه (13.68 دلار) در بازار خصوصی به فروش می رسد. وی گفت که واکسن ها را می توان در صورت لزوم طی هفت تا 10 روز پس از نهایی شدن معامله با دولت هند ، به ایالت های هند تحویل داد.

پوناوالا گفت كه شركت وی قصد دارد 200 تا 300 میلیون دوز واكسن COVAX را تا دسامبر 2021 بدهد. وی اذعان داشت كه این شركت باید توزیع واكسن بین هند و COVAX را متعادل كند.

“ما در حال حاضر نمی توانیم همه را واکسینه کنیم. ما می توانیم اولویت را قائل شویم. “

پونوالا گفت ، این موسسه سرم همچنین در حال مذاکره درباره توافق های دوجانبه با کشورهایی از جمله بنگلادش ، عربستان سعودی و مراکش است. وی گفت: “بنابراین حداقل باید از آسیب پذیرترین افراد در ایالت های کشور ما یا سایر مناطق دیگر کشور مراقبت شود.”

پوناوالا گفت حتی اگر همه برنامه های تولیدکنندگان مختلف واکسن جهانی موفقیت آمیز باشد ، او همچنان انتظار دارد سال آینده کمبود جهانی واکسن ویروس کرونا داشته باشد.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم م Instituteسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*