واکسن می تواند انتقال ویروس را به نصف برساند


لندن (AP) – یکی از دانشمندان واکسن آزمایشی کرونا ویروس تولید شده توسط BioNTech و Pfizer روز یکشنبه گفت که اطمینان دارد می تواند انتقال ویروس را به نصف برساند و منجر به کاهش چشمگیر شیوع ویروس شود. ویروس.

پروفسور Ugur Sahin ، مدیرعامل BioNTech آلمان ، گفت: انجام واکسیناسیون قبل از پاییز سال آینده برای اطمینان از بازگشت به زندگی عادی در زمستان سال آینده کاملاً مهم است.

شاهین گفت: “اگر همه چیز خوب پیش برود ، ما تحویل واکسن را از اواخر سال جاری و از سال آینده آغاز خواهیم کرد.” وی افزود: “هدف ما تحویل بیش از 300 میلیون دوز واكسن تا آوریل سال آینده است كه می تواند به ما كمك كند.”

وی گفت: “من بسیار مطمئن هستم كه انتقال واكسن توسط انسان بسیار كاهش می یابد – شاید نه 90٪ ، اما شاید 50٪.”


Pfizer و BioNTech هفته گذشته اعلام كردند كه نتایج موقت نشان می دهد كه این واكسن 90٪ در پیشگیری از بیماری های انسانی ناشی از COVID-19 مثر است ، اگرچه آنها هنوز اطلاعات كافی در مورد ایمنی و كیفیت تولید ندارند.

شاهین گفت: “آنچه کاملاً مهم است این است که قبل از پاییز / زمستان سال آینده میزان واکسیناسیون بالایی داشته باشید ، بنابراین این بدان معناست که همه روش های ایمن سازی و واکسیناسیون باید قبل از پاییز سال آینده انجام شود.”

سازندگان واکسن در مطالعه ای که نزدیک به 44000 نفر در ایالات متحده و پنج کشور دیگر در آن شرکت داشتند ، 94 عفونت را که تاکنون ثبت شده است ، بررسی کردند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*