واکسن COVID اصلاح شده در آزمایش برای دفع انواع مختلف است


ده ها آمریکایی آستین های خود را برای دوز سوم واکسن COVID-19 بالا زده اند – این بار برای محافظت از خود در برابر نسخه هشدار دهنده ویروس ، تیراندازی انجام شد.

اشتباه نکنید: واکسن هایی که در حال حاضر در ایالات متحده توزیع می شوند ، محافظت شدیدی دارند. اما تحقیقات جدید در مورد به روزرسانی های آزمایشی واکسن های Moderna و Pfizer اولین قدم حیاتی برای دستیابی به گزینه ای دیگر است اگر ویروس سرانجام از عکس های امروزی پیشی بگیرد.

دکتر نادین روفایل از دانشگاه اموری ، که به مطالعه کاندیدای تغییر یافته مدرن کمک می کند ، گفت: “ما باید از ویروس پیشی بگیریم.” ما می دانیم وقتی عقب می مانیم چه شکلی است.


مشخص نیست که آیا حفاظت به اندازه کافی ضعیف می شود تا نیاز به بروزرسانی داشته باشد ، اما “در واقع ما می خواهیم COVID را به یک ضربه تبدیل کنیم”.

ویروس ها به طور مداوم در حال تکامل هستند و جهان برای واکسیناسیون میلیون ها نفر و سرکوب ویروس کرونا پیش از ظهور جهش های بیشتر در حال رقابت است. براساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، بیش از 119 میلیون آمریکایی حداقل یک دوز واکسن خورده اند و 22 درصد از جمعیت به طور کامل واکسینه شده اند. بسیاری از بقیه جهان بسیار عقب هستند.

نسخه ای با توزیع آسان که تنها چند ماه پیش در انگلیس کشف شده است ، به متداول ترین نسخه ای که اکنون در ایالات متحده در حال گردش است تبدیل شده است که خوشبختانه با واکسن ها می توان از آن جلوگیری کرد.

اما در سراسر جهان نگرانی هایی وجود دارد که ممکن است واکسن های نسل اول محافظت کمتری در برابر نوع دیگری داشته باشند که برای اولین بار در آفریقای جنوبی ظاهر شد. در صورت نیاز به بروزرسانی ویروس به اصطلاح B.1.351 ، کلیه تولیدکنندگان عمده واکسن نسخه های خود را تغییر می دهند. دوزهای تجربی Moderna و Pfizer اکنون در حال آزمایش هستند.

در حومه آتلانتا ، اموری از افرادی که یک سال قبل واکسن Moderna اصلی را دریافت کرده اند در یک مطالعه اولیه درخواست کرد که به آزمایش عکس به روز شده نیز کمک کنند. داوطلب کول اسمیت گفت که بازگشت تصمیم سختی نیست.

اسمیت به آسوشیتدپرس گفت: “اوایل موفقیت بزرگی بود و می دانید که اکنون میلیون ها نفر واکسینه می شوند.” “اگر ما به افراد قدیمی کمک می کنیم ، چرا داوطلبانه درگیر نمی شویم و به افراد جدید کمک نمی کنیم؟”

این مطالعه که توسط مitسسه ملی بهداشت تأمین شده است ، به سادگی آزمایش نسخه آزمایشی واکسن Moderna به عنوان آزادسازی سوم ایمنی بدن نیست. محققان Emory و سه مرکز پزشکی دیگر نیز داوطلبانی را ثبت نام می کنند که هنوز هیچ نوع واکسیناسیون علیه COVID-19 دریافت نکرده اند.

آنها می خواهند بدانند: آیا می توان افراد را فقط با دو دوز واكسن واریانت و نه اصل واكسن زد؟ یا یک دوز از هر نوع؟ یا حتی دوز اصلی و متغیر را در همان تزریق ترکیب کنید؟

به طور جداگانه ، سازمان غذا و دارو به Pfizer و شریک آلمانی خود BioNTech اجازه داده است آزمایشات مشابهی را بر روی واکسن اصلاح شده خود آغاز کنند. این شرکت ها آن را بخشی از یک استراتژی فعال خوانده اند که امکان استقرار سریع واکسن های به روز در صورت نیاز را فراهم می کند.

واکسن های Moderna و Pfizer ، مانند اکثر واکسن های COVID-19 که در سراسر جهان استفاده می شود ، بدن را برای شناسایی پروتئین خار ، که پوشش خارجی ویروس کرونا است ، آموزش می دهد. این جهش ها چگونگی اتصال ویروس به سلول های انسانی است.

جهش ها همیشه زمانی اتفاق می افتد که ویروس از خود نسخه برداری کند. معمولاً این خطاها تفاوتی ایجاد نمی کنند. اما اگر تغییرات زیادی در پروتئین سنبله جمع شود – یا این تغییرات بسیار حیاتی هستند – جهش می تواند از یک سیستم ایمنی که آماده تماشای یک متجاوز است ، فرار کند که کمی متفاوت به نظر می رسد.

خبر خوب: به روزرسانی واکسن های Moderna و Pfizer بسیار آسان است. آنها با یک کد ژنتیکی به نام RNA پیام رسان ساخته می شوند ، که به بدن می گوید چگونه می تواند چند نسخه پرش بی ضرر ایجاد کند که به نوبه خود سلولهای ایمنی را تربیت می کند. این شرکت ها به سادگی کد ژنتیکی اصلی واکسن را با mRNA با پروتئین سنبله جهش یافته – این بار از آفریقای جنوبی – مبادله کردند.

این نظرسنجی ها که در این ماه آغاز شده است ، شامل چند صد نفر است ، بسیار متفاوت از آزمایش های عظیم مورد نیاز برای اثبات اصالت عکس ها. دانشمندان باید اطمینان حاصل کنند که جایگزینی mRNA عوارض جانبی مختلفی ایجاد نمی کند.

در سمت دفاع ، آنها به دقت اندازه گیری می كنند كه آیا واكسن به روز شده سیستم ایمنی بدن را برای تولید آنتی بادی تحریك می كند – كه عفونت را دفع می كند – به همان شدت تصاویر اصلی. نکته مهم ، آزمایشات آزمایشگاهی همچنین می تواند نشان دهد که آیا این آنتی بادی ها نه تنها نوع آفریقای جنوبی ، بلکه نسخه های ویروسی رایج دیگر را نیز تشخیص می دهند.

چند خبر خوب: آنتی بادی ها تنها محافظ نیستند. محققان NIH اخیراً بازوی دیگری از سیستم ایمنی بدن ، سلول های T را بررسی کردند که با عفونت مقابله می کند. آزمایشات آزمایشگاهی نشان داد که سلولهای T در خون افرادی که مدتها قبل از ظهور انواع هشدار دهنده از COVID-19 بهبود یافته بودند ، هنوز جهشهای نسخه آفریقای جنوبی شناخته شده اند. واکسن ها همچنین باعث تولید سلول های T می شوند و ممکن است برای جلوگیری از بدترین نتایج کلیدی باشند.

با این حال ، هیچ واکسنی 100٪ موثر نیست – حتی بدون تهدید جهش ، گاهی اوقات به طور کامل واکسینه می شود COVID-19. بنابراین چگونه مقامات می دانند که به روزرسانی لازم است؟ پرچم قرمز می تواند جهشی در بستری شدن در بیمارستان ها باشد – نه فقط آزمایشات مثبت – در بین افراد واکسینه شده که میزبان جهش جدید هستند.

“سپس شما از مرز عبور کردید. آن وقت است که شما در مورد واکسن نسل دوم صحبت می کنید. “، دکتر پاول اوفیت از بیمارستان کودکان فیلادلفیا ، مشاور واکسن در سازمان غذا و دارو گفت. “ما هنوز از آن خط عبور نکردیم ، اما توانستیم.”

___

رون هریس ، روزنامه نگار آسوشیتدپرس ، از آتلانتا ، در این گزارش سهیم بود.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*