واکسیناسیون در اسکاتلند منجر به افت شدید بستری در بیمارستان می شود


لندن (AP) – محققان روز دوشنبه گفتند ، برنامه واکسیناسیون اسکاتلندی COVID-19 منجر به کاهش شدید بستری در بیمارستان ها شده است و امیدها را برای اینکه عکس ها هم در دنیای واقعی و هم در مطالعات دقیق کنترل شود ، تقویت می کند.

واکسن Oxford-AstraZeneca چهار هفته پس از دریافت اولین دوز از افراد ، میزان پذیرش در بیمارستان را تا 94 درصد کاهش داد ، در حالی که واکسن Pfizer-BioNTech میزان پذیرش را تا 85 درصد کاهش داد ، طبق محققان دانشگاه ادینبورگ ، دانشگاه استراتکلاید و بهداشت عمومی. اسکاتلند.

یافته های اولیه بر اساس مقایسه افرادی است که یک دوز واکسن دریافت کرده اند و کسانی که هنوز واکسینه نشده اند. داده ها از 8 دسامبر تا 15 فوریه جمع آوری شد ، دوره ای که 21٪ از مردم اسکاتلند اولین واکسن خود را دریافت کردند.

پروفسور عزیز شیخ ، مدیر انستیتوی آشر دانشگاه ادینبورگ گفت: “این نتایج بسیار دلگرم کننده است و دلایل زیادی برای خوش بینی در آینده به ما داده است.”

طبق گفته موسسه Usher ، حدود 650،000 نفر در اسکاتلند واکسن Pfizer را در طول مدت مطالعه و 490،000 نفر نیز واکسن AstraZeneca را دریافت کرده اند. از آنجا که اطلاعات مربوط به بستری شدن در بیمارستان 28 روز پس از تلقیح جمع آوری شده بود ، پذیرش بیمارستان بر اساس زیر مجموعه 220،000 نفر واکسن Pfizer و 45،000 بیمار استرالیا انجام شد.

نهادهای نظارتی انگلیس تقریباً یک ماه پس از تأیید واکسن Pfizer ، استفاده گسترده از واکسن AstraZeneca را در تاریخ 30 دسامبر مجاز دانستند.


کارشناسان خارجی گفتند اگرچه یافته ها دلگرم کننده بودند ، اما به دلیل ماهیت این نوع مطالعه مشاهده ای ، باید با احتیاط تفسیر شوند. به طور خاص ، افراد نسبتاً کمی پس از دریافت واکسن ها در طول دوره مطالعه در بیمارستان بستری شدند.

استفان ایوانز ، استاد فارماكوپیدمیولوژی در دانشكده بهداشت و طب گرمسیری لندن ، از افرادی كه تصمیمات سیاسی درباره بیماری همه گیر می گیرند ، خواست كه محتاط باشند.

وی گفت: “مهم خواهد بود که سرخوشی ، به ویژه از منابع سیاسی که عدم اطمینان در مقادیر عددی را درک نمی کنند ، باعث تصمیمات زودرس نشود.” “خوش بینی دقیق موجه است.”

در اوایل ماه جاری ، اسرائیل نتایج دلگرم کننده ای را از افرادی دریافت کرد که واکسن Pfizer را دریافت می کنند. طبق گفته وزارت بهداشت کشور ، شش هفته پس از شروع واکسیناسیون برای افراد بالای 60 سال ، 41 درصد کاهش در عفونت های تایید شده COVID-19 و 31 درصد کاهش در بستری ها وجود دارد.

____

پوشش کامل بیماری همه گیر AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic ، https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*