پرواز آزمایشی فضاپیمای اسپیس ایکس در آخرین ثانیه متوقف شد


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – اولین پرواز آزمایشی یک کشتی فضایی آینده نگر SpaceX در آخرین پرواز در روز سه شنبه در تگزاس قطع شد.

اسپیس ایکس در آستانه پرتاب نمونه اولیه کشتی موشکی است که رئیس شرکت ایلان ماسک برای انتقال مردم به مریخ طراحی کرده است. هدف این بود که کشتی Star در ارتفاع 12.5 کیلومتری – بالاترین بالاترین سطح – راه اندازی شود و سپس به یک فرود عمودی برگردد.

اما در حالت شمارش معکوس تنها 1.3 ثانیه مانده بود که موتور خاموش شود. SpaceX در پخش اینترنتی خود اعلام كرد كه برای روز ساخته شده است و هیچ اطلاعاتی از زمان تلاش مجدد آن وجود ندارد.


SpaceX قبلاً پنج پرواز آزمایشی Starship را انجام داده است اما این مدل های ساده و ساده بیش از 150 متر نرسیده اند. نسخه سه بعدی ورق پرتاب از جنس استنلس استیل دارای مخروطی بینی ، فلپ های بدنه و سه موتور رپتور بود.

اسپیس ایکس بوکا چیکا را در گوشه جنوب شرقی تگزاس ، نزدیک مرز مکزیک تصرف کرد تا Starcraft خود را بسازد و آزمایش کند. این شرکت قصد دارد از Starships – مرحله بالایی تقویت کننده های Super Heavy – برای تحویل ماهواره های عظیم در مدار زمین و ارسال افراد و محموله ها به ماه و مریخ استفاده کند.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*