پرواز بازیکنان سابق SpaceX ، کنترل کننده پرواز ، پیشاهنگی


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – خدمه دوم اسپیس ایکس دارای دو افسر نظامی هستند که در کالج فوتبال بازی می کردند ، یک کنترل کننده پرواز شاتل فضایی و اولین مرد پس از دهه ها که با سه نوع کشتی موشکی پرتاب شد.

سه آمریکایی و یک ژاپنی قرار است اواخر روز دوشنبه پس از فرود یکشنبه مرکز فضایی کندی ناسا ، برای یک اقامت پنج تا شش ماهه به ایستگاه فضایی بین المللی برسند.

نگاهی کوتاه به هرکدام:

“مایک هاپکینز ، فرمانده خدمه ، 51 ساله ، سرهنگ نیروی هوایی و ساکن سابق ایستگاه فضایی است که در مزرعه خوک و گاو در میسوری بزرگ شده است.” او برای دانشگاه ایلینوی فوتبال بازی می کرد و قبل از اینکه در سال 2009 فضانورد شود ، در پنتاگون کار می کرد. وقتی از ناسا تماسی گرفت ، او به عنوان دستیار ویژه معاون رئیس ستاد مشترک ارتش کار می کرد. او و همسرش جولی دارای دو پسر در دانشگاه هستند.

“Cmdr متنفر”. ویکتور گلوور 44 ساله خلبان و تازه کار تازه نفس فضایی است. او اهل منطقه لس آنجلس است و اولین فضانورد آفریقایی-آمریکایی خواهد بود که برای مدت طولانی به ایستگاه فضایی نقل مکان می کند. او در دانشگاه ایالتی پلی تکنیک کالیفرنیا می جنگد و فوتبال بازی می کند. وقتی در سال 2013 به عنوان فضانورد ناسا انتخاب شد ، به عنوان قانونگذار سناتور فقید جان مک کین کار کرد. او و همسرش دیونا چهار دختر دارند.

– شانون واکر ، 55 ساله ، متولد و بزرگ شده در هوستون ، فیزیکدانی که قبلاً نیز در ایستگاه فضایی زندگی می کرد. شوهرش ، آندرو توماس ، فضانورد بازنشسته ، در ساخت این پایگاه کمک کرد. وی قبل از اینکه در سال 2004 فضانورد شود به عنوان کنترل کننده پرواز در مرکز فضایی جانسون ناسا و سپس در پشت صحنه برنامه ایستگاه فضایی کار می کرد. مطالعات تحصیلات تکمیلی وی در دانشگاه رایس بر فضای ونوس متمرکز بود.

– آژانس فضایی 55 ساله ژاپنی Soichi Noguchi ، دیگر ساکن سابق ایستگاه ، تنها سومین شخصی است که سه نوع سفینه فضایی را پرتاب می کند. (او از مرحوم والی شیر و جان یانگ پیروی می کند) او قبلاً با شاتل فضایی به ایالات متحده پرواز کرده است – اولین مأموریت پس از حادثه 2003 در کلمبیا – و سایوز روسی. وی که سه بار از دانشگاه توکیو فارغ التحصیل شد ، مهندس و افسر باسابقه اطلاعاتی بود ، در سال 1996 فضانورد شد. دو دختر بزرگ در توکیو زندگی می کنند. کوچکترین او در هوستون به او و همسرش میوا پیوست.


___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*