پرواز خدمه SpaceX کند است. ماسک نتایج متفاوتی را برای COVID-19 بدست می آورد


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (اسپانیا) – SpaceX پرواز دوم فضانورد خود را به دلیل وزش شدید باد و شرایط آب و هوایی که می تواند بازیابی و بازیافت تقویت کننده موشک را تهدید کند ، یک روز به تأخیر انداخت و پرتاب را تا روز یکشنبه تحت فشار قرار داد.

خبر به تعویق انداختن روز جمعه پس از آن اعلام شد که الون ماسک ، رئیس اسپیس ایکس فاش کرد که او از آزمایش COVID-19 نتایج متفاوتی دریافت کرده و منتظر نتیجه آزمایش دقیق تر است.

مدیر ناسا جیم بریدنشتاین گفت: هر کسی که آزمایش COVID-19 مثبت داشته باشد باید طبق سیاست ناسا قرنطینه شود و در انزوا باقی بماند. مقامات گفتند که ردیابی تماس های SpaceX ارتباطی بین ماسک و کارکنان ، که در تماس نزدیک با چهار فضانورد هستند ، که بدون اجازه پرواز باقی مانده اند ، برقرار نمی کند.


بنجی رید از اسپیس ایکس ، مدیر ارشد پرواز فضایی انسان گفت: “من می توانم به همه شما اطمینان دهم که برای راه اندازی خدمه و همه کارمندان مهم خوب به نظر می رسیم.”

بلافاصله مشخص نشد که ماسک می تواند به محل پرتاب مرکز فضایی کندی راه یابد ، حتی اگر بعداً آزمایشات منفی انجام شود.

نورم نایت ، معاون مدیر اجرایی ناسا ، گفت که این دستورالعمل ها برای محدود کردن دسترسی فضانوردان قبل از پرواز برای ایمن و سالم نگه داشتن آنها سختگیرانه است.

“هیچ کس بالاتر از این دسترسی نیست. فرقی نمی کند شما ایلون ماسک باشید یا جیم بریدنشتاین. ” “اگر شما این پروتکل ها را رعایت نکرده اید یا هر یک از این پروتکل ها به خطر افتاده است ، بنابراین شما را به نزدیکی خدمه اجازه نمی دهیم.”

ماسک از طریق توییتر گفت که آزمایش ویروس کرونا مثبت است ، سپس دو بار منفی ، سپس دوباره مثبت است. وی گفت که در چند روز گذشته احساس خوبی نداشته است – تنگی نفس ، سرفه ، تب کم ، اما در حال حاضر علائمی ندارد.

وی در توئیتی نوشت: “بنابراین آزمایش های منفی ایلون ماسک برای Covid به همان اندازه درست است.”

ماسک گفت که اولین آزمایشات او آزمایشات سریع بوده و منتظر نتیجه آزمایشات آزمایشگاهی است. تست های سریع 15 دقیقه ای حساسیت کمتری نسبت به تست های آزمایشگاهی دارند که پردازش آنها ساعت های بیشتری طول می کشد.

مقامات ناسا و اسپیس ایکس در روز جمعه جایی که ماسک بوده را نمی گویند ، اگرچه مقامات تایید کردند که وی در کندی نبوده است. دفتر مرکزی شرکت وی در جنوب کالیفرنیا واقع شده است ، جایی که وی خانه خود را در آنجا زندگی می کند. وی در ماه مه گذشته برای اولین پرواز فضانورد اسپیس ایکس در ماه مه در آزمایش آزمایشی کندی بود.

چهار فضانورد ، سه آمریکایی و یک ژاپنی قرار است یکشنبه شب به ایستگاه فضایی بین المللی بروند.

داگ هرلی ، یکی از خلبانان آزمایشی اولین پرواز فضانورد اسپیس ایکس ، گفت که مطمئن است ماسک در پرتاب شرکت خواهد کرد – مهم نیست که کجا باشد.

هارلی در گفتگو با آسوشیتدپرس در هوستون گفت: “با شناختن الون از طریق من ، آنها راهی را پیدا می کنند تا او را بسیار متصل کنند.”

پرواز آینده خدمه تنها سه ماه پس از پایان پرواز آزمایشی با هرلی و باب بنکن ، هر دو فضانورد ناسا انجام می شود. چهار فضانورد برای یک اقامت کامل پنج تا شش ماهه به ایستگاه فضایی سوار می شوند. در بهار با خدمه دیگری که توسط SpaceX راه اندازی شده است ، جایگزین می شوند.

آخرین پرتاب یک روز بود تا با توجه به دریای طوفانی پس از طوفان گرمسیری اتا ، به سکوی فرود سریع اسپیس ایکس فرصت کافی برای ورود به موقعیت خود در اقیانوس اطلس داده شود. ناسا و اسپیس ایکس به ویژه مشتاقند که این تقویت کننده را از مرحله اول خارج کنند. برای پرتاب بعدی خدمه استفاده خواهد شد.

ناسا کشتی های ایستگاه فضایی را به اسپیس ایکس و بوئینگ تحویل داده است که از زمان خروج ناوگان شاتل در سال 2011 هنوز کسی را آزاد نکرده است. آژانس فضایی به دنبال پس انداز بزرگ است و دیگر نیازی به خرید فضا برای کپسول های روسی ندارد. ” اتحادیه “برای فضانوردان ایالات متحده. آخرین بلیط که توسط یک فضانورد ناسا در ماه اکتبر از قزاقستان راه اندازی شد ، 90 میلیون دلار هزینه دارد.

در همین حال ، سکوی پرتاب موشک اطلس وی در غروب آفتاب روز جمعه با یک ماهواره جاسوسی طبقه بندی شده برای سرویس اطلاعات ملی منفجر شد. پرتاب توسط نیروی هوایی در کیپ کاناورال به دلیل مشکلات بالشتک و آب و هوا بارها به تعویق افتاده است.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*