پنجره ای برای پرواز آزمایشی Virgin Galactic از بندر فضایی باز می شود


ALBUQUERQUE، NM (AP) – روز جمعه پنجره ای برای اولین پرواز آزمایشی Virgin Galactic از فرودگاه فضایی آمریکا در جنوب نیومکزیکو باز شد در حالی که این شرکت سال آینده برای پروازهای تجاری آماده می شود ، اما زمان دقیق راه اندازی آن به آب و هوا بستگی دارد .

ویرجین کهکشانی در شبکه های اجتماعی منتشر کرد که خدمه پرواز آماده است ، اما قصد پرواز قبل از شنبه را ندارد.

این شرکت گفت: “ما آخر هفته مجوز پوشش داریم و در صورت لزوم می توانیم آن را تا هفته آینده تمدید کنیم.” “ارزیابی سطح بالا از وزش باد و تلاطم. برای بروزرسانی ها با ما همراه باشید. “


در ابتدا قرار بود این پرواز برای ماه نوامبر انجام شود. اما به دلیل محدودیت های COVID-19 ناشی از تهیه بهداشت عمومی ایالت ، جابجا شد.

مدیر عامل شرکت مایکل کاگلازیر گفت که این شرکت مطابق با دستورات ایالتی تعداد افراد در مقر خود در Cosmodrome America را به حداقل رسانده است و فقط پرسنل فرودگاه فضایی حضور خواهند داشت که برای ماموریت بسیار مهم است.

نمایندگان Virgin Galactic و فرودگاه فضایی با بودجه دولتی گفتند که این پرواز آزمایشی لحظه مهم دیگری را در راهپیمایی پروازهای تجاری رقم خواهد زد. پرواز پیش رو سومین پرواز فضایی به Virgin Galactic و اولین پرواز از نیومکزیکو خواهد بود.

“ما از برگزاری اولین پرواز فضایی انسان از نیومکزیکو هیجان زده هستیم. اسکات مک لاولین ، مدیر موقت فرودگاه فضایی ، در بیانیه ای گفت: این یک زمان شگفت انگیز برای کل کشور است.

سالها می گذرد که میلیاردر بریتانیایی سر ریچارد برانسون و فرماندار وقت بیل ریچاردسون به فکر ساخت اولین فرودگاه فضایی ساخته شده در جهان در یک قسمت دورافتاده از صحرای نیومکزیکو افتاده اند. برانسون در سه ماهه اول سال آینده میلادی جزو اولین مسافران خواهد بود.

بیش از 600 مشتری از سراسر جهان بلیط هایی را خریداری کرده اند که به قسمت پایین فضا پرتاب می شود ، جایی که می توانند بی وزنی را تجربه کنند و زمین را در زیر مشاهده کنند.

پروازهای Suborbital برای دستیابی به ارتفاع حداقل 50 مایل (80.5 کیلومتر) قبل از پرواز به زمین طراحی شده اند.

علاوه بر کسانی که برای پیاده روی با Virgin Galactic سپرده گذاری کرده اند ، چندین هزار نفر دیگر نیز علاقه خود را به صورت آنلاین ثبت کرده اند.

پرواز آزمایشی به Virgin Galactic اجازه می دهد تا فضای داخلی کابین محل استقرار مشتری را ارزیابی کند و کنترل ها را برای مبارزه در هنگام تقویت بررسی کند. این پرواز محموله ای را به عنوان بخشی از برنامه توانایی پرواز آژانس فضایی متعلق به ناسا حمل می کند.

خلبان ارشد دیو مک کی و کمک خلبان سی جی اشتارکوف فضاپیما را در حین پرواز آزمایشی تجهیز می کنند. با فرض اینکه همه چیز بخوبی پیش برود و مهندسان امضا کنند ، Virgin Galactic می تواند به مرحله بعدی برود ، که شامل متخصصان ماموریت و مهندسان شرکت در اتاق مسافران است. آنها تمام سخت افزار ، تنظیمات دوربین و اینکه کدام یک از زوایا بهترین نماها را ارائه می دهند ، ارزیابی خواهند کرد.

با پرواز پیش رو ، اشتاركف اولین فضانوردی خواهد شد كه از سه ایالت مختلف آمریكا به فضا پرواز می كند.

وی پیش از پیوستن به Virgin Galactic ، در زمان فضانوردی ناسا چهار پرواز به ایستگاه فضایی بین المللی داشت. وی همچنین در اولین پرواز فضایی Virgin Galactic در دسامبر 2018 در کابین خلبان بود.

استارکوکو در پست اخیر وبلاگ خود گفت: “در ماه های منتهی به این پرواز ، تیم های مهندسی و نگهداری ما سخت تلاش کرده اند تا هم کشتی اصلی ما ، هم VMS Eve و هم SpaceShipTwo Unity را برای پرواز آماده کنند.” “تأیید اینکه تلاش آنها در تهیه SFS (سیستم پرواز فضایی) برای این پرواز و پروازهای آزمایشی متعاقب آن بسیار موفقیت آمیز بود ، بسیار خوب خواهد بود.”


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*