چتر نجات غول پیکر مریخ نوردی یک پیام مخفی دارد


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – چتر نجات بزرگی که توسط مریخ نورد Perseverance ناسا برای فرود در مریخ استفاده شد ، به لطف یک عاشق معما در تیم فضاپیما ، یک پیام مخفی داشت.

مهندس سیستم ، یان کلارک برای نوشتن “چیزهای توانا به جرات” در نوارهای نارنجی و سفید چتر نجات 70 فوت (21 متری) از یک کد باینری استفاده کرد. وی همچنین مختصات GPS را برای مقر ماموریت در آزمایشگاه پیشرانه جت در پاسادنا ، کالیفرنیا در نظر گرفت.

کلارک ، عاشق جدول کلمات متقاطع ، دو سال پیش این ایده را ارائه داده است. مهندسان می خواستند یک الگوی غیرمعمول در پارچه نایلون داشته باشند تا بفهمند چتر در هنگام فرود چگونه است. وی روز سه شنبه گفت تبدیل آن به یک پیام مخفی “فوق العاده سرگرم کننده” بود.


به گفته کلارک ، فقط حدود شش نفر از پیام رمزگذاری شده قبل از فرود در روز پنجشنبه اطلاع داشتند. آنها قبل از انتشار تیزر در یک کنفرانس خبری تلویزیونی روز دوشنبه ، منتظر بازگشت تصاویر چتر بودند.

کلارک گفت: فقط چند ساعت طول کشید تا طرفداران فضا آن را کشف کنند. دفعه بعد ، او گفت ، “من باید کمی خلاق تر باشم.”

“چیزهای توانا به جرات” – ماکت رئیس جمهور تئودور روزولت – یک مانترا در JPL است و بسیاری از دیوارهای مرکز را تزئین می کند. کلارک گفت: “این تلاش این بود که” سعی کنید راهی برای رمزگذاری آن پیدا کنید ، اما خیلی واضح نباشد. “

در مورد مختصات GPS ، این مکان 10 فوت (3 متر) از ورودی مرکز بازدید کنندگان JPL فاصله دارد.

لمس اضافه شده دیگر ، که تا زمان لمس به طور گسترده ای شناخته نشده است: پشتکار پلاکی را به تصویر می کشد که هر پنج مریخ نورد ناسا را ​​در طول سال با اندازه بیشتر نشان می دهد – شبیه به عکس برگردان اتومبیل های خانوادگی مشاهده شده در زمین.

کلارک گمان می کند که حتی به اصطلاح تخم های عید پاک مخفی شده است ، اما اضافه می کند ، “من حتی با آنها آشنا نیستم.”

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم م Instituteسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*