چند نوع ویروس کرونا وجود دارد؟


تعداد زیادی در سراسر جهان در حال گردش هستند ، اما متخصصان بهداشت در درجه اول نگران ظاهر سه نفر هستند.

از آنجا که این ویروس انسان را آلوده می کند ، می تواند ضمن کپی برداری از خود جهش ایجاد کند. برخی جهش ها می توانند برای یک ویروس مضر باشند و باعث از بین رفتن آن شوند. دیگران ممکن است یک مزیت ارائه دهند و به گسترش آن کمک کنند.

دکتر مری پترونه ، که در زمینه بیماری های عفونی در دانشگاه ییل تحصیل می کند ، گفت: “هر جهش یکسان نیست.” “ویروس هر از گاهی خوش شانس خواهد بود.”

گزینه های پایش از اهمیت زیادی برخوردار هستند زیرا می توانند واکسن ها و درمان ها را از اثربخشی کمتری برخوردار کنند و یا روش آلودگی آنها را تغییر دهند.


یک جهش در ابتدای همه گیری به گسترش ویروس در سراسر جهان دامن زد ، اما از آن زمان تاکنون هیچ تغییر قابل توجهی اتفاق نیفتاده است ، Daniel Daniel Jones زیست شناس دانشگاه ایالت اوهایو گفت.

یکی از سه گزینه اصلی مشاهده شده توسط کارشناسان در اواخر سال گذشته در انگلستان کشف شد و از آن زمان در ده ها کشور کشف شده است. در ابتدا ، مقامات بهداشت گفتند که به نظر نمی رسد بیماری بدتری ایجاد کنند ، اما اطلاعات جدیدتر احتمال دارد – این در حال حاضر ناشناخته است. به نظر می رسد که به راحتی گسترش می یابد ، که می تواند منجر به بستری شدن در بیمارستان و مرگ بیشتر شود.

براساس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، این گزینه می تواند تا ماه مارس در ایالات متحده مسلط شود.

کارشناسان می گویند گزینه های دیگر ، که برای اولین بار در آفریقای جنوبی و برزیل کشف شده است ، مسری تر نیز هستند.

تا به امروز ، داده ها نشان می دهند که واکسن های فعلی هنوز هم باید از این گزینه ها محافظت کنند ، اگرچه نگرانی هایی وجود دارد که ممکن است اثر بخشی آنها کمی کاهش یابد. برخی شواهد نشان می دهد که برخی از درمان های آنتی بادی ممکن است در برابر گزینه های خاص موثرتر باشند.

دکتر آنتونی فاوسی ، بهترین متخصص بیماری های عفونی در ایالات متحده گفت ، روش هایی برای تنظیم واکسن ها و روش های درمانی برای حفظ کارایی آنها وجود دارد.

ظهور انواع مختلف با جهش مداوم همراه است ، زیرا عفونت ها باعث جهش و انتشار ویروس ها می شوند. این دلیل دیگری است که کارشناسان بر اهمیت استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی تأکید می کنند.

جونز گفت: “هرچه تعداد مبتلایان به ویروس کمتر باشد احتمال جهش در آن کمتر می شود.”

___

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید.

سوالات ویروسی قبلی را بخوانید:

آیا واکسن های COVID-19 می توانند مخلوط و مخلوط شوند؟

در صورت ابتلا به ویروس ، آیا باید در برابر COVID-19 واکسینه شوم؟

اگر قبلا ویروس کرونا داشته ام ، آیا می توانم دوباره آن را بگیرم؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*