چه زمانی کودکان می توانند واکسن COVID-19 دریافت کنند؟


این به سن کودک بستگی دارد اما برخی از نوجوانان ممکن است خیلی زود آستین خود را بالا بزنند.

واکسن Pfizer اکنون از 16 سالگی برای استفاده تایید شده است. این بدان معناست که برخی از دانش آموزان دبیرستانی ممکن است در صورت پذیرش در منطقه خود ، یا به دلیل شرایط پزشکی یا پس از افتتاح موجودی ، در صف این عکسها بایستند.

Pfizer و Moderna ثبت نام در مطالعات مربوط به کودکان 12 سال به بالا را به پایان رسانده اند و انتظار دارند اطلاعات را در تابستان منتشر کنند. اگر تنظیم کننده ها نتایج را پاک کنند ، نوجوانان جوان نیز می توانند واکسیناسیون را به محض اجازه تأمین کنند. Moderna در حال حاضر برای افراد 18 سال به بالا تأیید شده است.


محققان از کودکان بزرگتر شروع می کنند زیرا آنها معمولاً به واکسن ها شبیه بزرگسالان پاسخ می دهند. آزمایش حتی گروه های جوان پیچیده تر است زیرا ممکن است به دوز دیگری نیاز داشته باشند یا واکنش های متفاوتی داشته باشند.

دکتر جیمز کمپبل متخصص اطفال از دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند گفت: “کودکان فقط بزرگسالان جوان نیستند.” “هرچه جوانتر شوید ، احتمال متفاوت شدن اوضاع بیشتر خواهد بود.”

کودکان در یک سطح جدی کمتر از بزرگسالان دچار یک بیماری جدی می شوند یا در اثر COVID-19 می میرند ، اما هنوز هم می توانند ویروس را گسترش دهند.

دکتر سارا لانگ ، استاد اطفال در دانشگاه درکسل گفت: “شکی نیست: ما می خواهیم کودکان را ایمن سازی کنیم.”

Pfizer و Moderna انتظار دارند تحقیقات در مورد کودکان 11 ساله و کمتر را در اواخر سال جاری آغاز کنند.

لانگ افزود: “ما به سختی می توانستیم بدون ایمن سازی از كودكان از جامعه محافظت كنیم.” “این ارتباط برای برگرداندن همه چیز به نوعی عادی است.”

__

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید.

سوالات ویروسی قبلی را بخوانید:

سازندگان واکسن COVID-19 چگونه با گزینه ها سازگار می شوند؟

از کجا می دانیم واکسن COVID-19 بی خطر است؟

چگونه متخصصان انواع ویروس کرونا را ردیابی می کنند؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*