چگونه متخصصان انواع ویروس کرونا را ردیابی می کنند؟


دانشمندان از طریق فرایندی به نام توالی ژنومی ، نمونه های ویروسی گرفته شده از افراد آلوده را برای جهش بررسی می کنند. محققان سالها برای مطالعه باکتریها ، گیاهان ، حیوانات و انسانها از همین روش استفاده کرده اند.

محققان در سراسر جهان بیش از 500000 ژنوم ویروس COVID-19 را تا به امروز تعیین توالی کرده اند.

ویروس ها می توانند هنگام کپی برداری از خود پس از آلوده شدن به فرد ، جهش پیدا کنند. با تعیین توالی نمونه های ویروسی در طول زمان ، دانشمندان می توانند به دنبال تغییرات تکراری در ژنوم باشند.

سارا وتر ، دستیار مدیر آزمایشگاه وزارت بهداشت مینه سوتا گفت: “اگر این موارد را ندانیم ، کور خواهیم شد.”


بیشتر جهش ها بی معنی هستند ، اما برخی دیگر می توانند ویروس را مسری ، کشنده یا مقاوم در برابر واکسن ها و درمان کنند. متخصصان بهداشت در وهله اول به سه گزینه مربوط می شوند که اولین بار در انگلستان ، آفریقای جنوبی و برزیل کشف شد. به نظر می رسد که آنها به راحتی گسترش می یابند و تحقیقات در حال انجام است تا مشخص شود که آیا بیماری جدی تری ایجاد می کنند یا خیر.

شواهد نشان می دهد که واکسن های فعلی هنوز هم در برابر انواع مختلف کار می کنند ، اگرچه شاید در برابر نسخه جهش یافته ای که اولین بار در آفریقای جنوبی ظاهر شد ، چندان مناسب نیست.

کشورها از نظر مشاهده ژنومی متفاوت هستند. به عنوان مثال ، انگلستان حدود 10٪ از نمونه های ویروس کرونا را توالی می دهد ، در حالی که در ایالات متحده کمتر از 1٪ است.

__

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید.

سوالات ویروسی قبلی را بخوانید:

چند نوع ویروس کرونا وجود دارد؟

آیا استفاده از دو ماسک محافظت بیشتری می کند؟

آیا می توانم از مسکن قبل یا بعد از واکسن COVID-19 استفاده کنم؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*