چین می گوید بیشتر بقایای موشک هنگام ورود مجدد سوزانده شده است


پکن (AP) – آژانس فضایی چین اعلام کرد بخش عمده ای از بزرگترین موشک آن جو زمین را بر فراز مالدیو در اقیانوس هند احیا کرده و بیشتر آن را اوایل روز یکشنبه سوزانده است.

جاناتان مک داول ، اخترفیزیکدان هاروارد ، که بخشی از موشک در حال سقوط را ردیابی می کند ، در توییتر گفت: “ورود به اقیانوس از نظر آماری همیشه به احتمال زیاد بوده است. به نظر می رسد که چین برنده قمار خود شده است … اما باز هم بی پروا بود.

خبرگزاری رسمی چین شین هوا گفت ورود مجدد در ساعت 7:24 بعد از ظهر به وقت محلی روز شنبه انجام شد. در این گزارش آمده است: “بیشتر موارد در حین فرآیند ورود مجدد بیش از حد قابل تشخیص سوخته شده اند.


با این حال ، بیل نلسون ، سناتور سرپرست ناسا بیانیه ای صادر کرد و گفت: “واضح است که چین استانداردهای مسئول باقی مانده فضایی خود را رعایت نمی کند.”

مراحل موشک خارج شده معمولاً به زودی پس از پرواز ، معمولاً بالاتر از آب ، دوباره وارد جو می شوند و به مدار نمی روند.

موشک Long March 5B ماژول اصلی Tianhe یا هارمونی سلطنتی را در تاریخ 29 آوریل به مدار زمین پرتاب کرد. چین 10 پرتاب دیگر را برای پرتاب قسمتهای اضافی ایستگاه فضایی به مدار در نظر گرفته است.

مرحله تقریباً 30 متری از بزرگترین بقایای فضایی است که روی زمین می بارد.

موشک 18 تنی که در ماه مه گذشته سقوط کرد ، سنگین ترین آوارهایی بود که به طور غیرقابل کنترل از ایستگاه فضایی سالیوت 7 شوروی سابق در سال 1991 سقوط کرد.

اولین ایستگاه فضایی چین ، تیانگونگ -۱ ، پس از تأیید کنترل کنترل پکن توسط پکن در سال 2016 در اقیانوس آرام سقوط کرد. در سال 2019 ، آژانس فضایی در حال تخریب دومین ایستگاه Tiangong-2 خود در جو است.

در ماه مارس ، بقایای موشک Falcon 9 که توسط شرکت فضایی ایالات متحده SpaceX شلیک شد ، در واشنگتن و در سواحل اورگان به زمین افتاد.

چین به دلیل ارسال موشک برای از بین بردن ماهواره هواشناسی موجود در ژانویه 2007 ، ایجاد زمینه وسیعی از بقایای خطرناک ، که ماهواره ها و دیگر فضاپیماها را دشوار می کند ، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*