چین یک موشک را پیش از یک ماموریت بلند پروازانه ماه قرار داده است


پکن (AP) – روز سه شنبه ، چین برای آماده سازی برای شروع ماموریت بازگشت مواد از ماه برای اولین بار در چهار دهه گذشته ، یک موشک عظیم را به محل خود منتقل کرد.

5 مارس طولانی با تراکتور از آشیانه خود به محل پرتاب نزدیک آن در پایگاه فضایی ونچانگ در استان جزیره جنوبی هائین منتقل شد.

مأموریت Chang’e 5 ، که او انجام خواهد داد ، باید از اوایل هفته آینده آغاز شود ، فرود روی ماه که 2 متر (تقریبا 7 فوت) زیر سطح شکسته شود و سنگها و بقایای دیگری را که به زمین آورده می شود جمع کند. . این به دانشمندان اجازه می دهد تا برای اولین بار از ماه های مأموریت های آمریکا و روسیه در دهه های 1960 و 1970 مواد قمری تازه به دست آمده را مطالعه كنند.

این ماموریت که به نام ایزدبانوی چینی ماه نامگذاری شده است ، یکی از بلند پروازانه ترین در چین است ، زیرا برنامه فضایی آن از زمان آغاز بکار یک انسان به فضا در سال 2003 همچنان به جمع آوری بخار ادامه می دهد و پس از آن تنها سومین کشور است که این کار را انجام می دهد آمریکا و روسیه.

در حال حاضر چین مأموریت خود را به همراه مریخ نوردی در قسمت انتهایی ماه به مریخ دارد ، که اولین اندازه گیری کامل تابش سطح ماه را فراهم می کند ، اطلاعات حیاتی برای هر کشوری که قصد دارد فضانوردان را به ماه بفرستد.

چین به طور فزاینده ای در انجام مأموریت ها با کشورهای خارجی درگیر می شود ، اگرچه قوانین ایالات متحده هنوز هم مانع همکاری با ناسا است ، زیرا چین از همکاری با ایستگاه فضایی بین المللی مستثنی است. این امر چین را بر آن داشته است تا در ایستگاه فضایی خود کار کند و برنامه های خود را آغاز کند ، این کشور را در رقابت مداوم با ژاپن و هند در میان کشورهای آسیایی که به دنبال دستیابی به موفقیت های جدید در فضا هستند ، قرار می دهد.

برنامه فضایی با احتیاط پیشرفت کرده است ، و در سالهای اخیر نسبتاً ناکام مانده است. 5 مارس طولانی که به دلیل شکل بزرگ آن “چربی 5” لقب گرفته بود ، در تلاش برای پرتاب قبلی شکست خورده بود ، اما به نظر می رسد استعداد فنی و مهندسی گسترده چین این امکان را برای آن فراهم کرده تا از بیشتر موانع عبور کند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*