ژاپن به زودی انتشار آب از فوکوشیما به دریا را اعلام خواهد کرد


توکیو (AP) – رسانه های محلی روز جمعه گزارش دادند ، دولت ژاپن تصمیم گرفته است مقدار زیادی آب تصفیه شده اما هنوز رادیواکتیو ذخیره شده در مخازن نیروگاه هسته ای تخریب شده فوکوشیما را دفع کند و آن را به اقیانوس آرام رهاسازی کند ، با تاخیر. سالها در میان اعتراضات و نگرانی های امنیتی.

نخست وزیر یوشیهیده سوگا روز چهارشنبه به مقامات ارشد انجمن ماهیگیران گفت که دولت وی معتقد است رهاسازی در دریا واقع بینانه ترین گزینه است و تصمیم نهایی “ظرف چند روز” گرفته خواهد شد.

مقامات وزارت صنعت روز جمعه گفتند که به زودی اعلامیه رسمی در نشست وزرای مهم برگزار می شود. آنها از تأیید گزارش های Kyodo News و سایر رسانه ها مبنی بر ملاقات وزرا در روز سه شنبه خودداری کردند و قبلاً تصمیم نهایی را اتخاذ کرده بودند.

پس از هفت سال بحث در مورد نحوه دفع آب بدون آسیب رساندن بیشتر به تصویر فوکوشیما و شیلات و سایر مشاغل منطقه ، یک هیئت دولت گزارشی را دو سال پیش تهیه کرد که می گفت راه اندازی واقعی ترین روش است. گزینه مطلوب

انتظار می رود این پرتاب حدوداً دو سال دیگر پس از شرکت انرژی توکیو الکتریک پاور شرکت آغاز شود. تاسیساتی را که توسط مقامات هسته ای تأیید شده ایجاد کند. طبق ارزیابی اولیه ، پیش بینی می شود که انتشار تدریجی آب قبل از اتمام کار تمیز کردن گیاه به پایان برسد.


تخلیه آب به دریا با مقاومت شدید ماهیگیران محلی و ساکنان روبرو می شود. رئیس شرکت تعاونی ماهیگیری ژاپن ، هیروشی کیشی ، گفت که وی طرح پیشنهادی برای آزادسازی سوگا را رد کرده و از دولت خواسته است تا توضیح دهد که چگونه با آسیب به صنعت ماهیگیری مقابله می کند.

دولت گفت که برای حمایت از ماهیگیری محلی و جبران خسارات احتمالی همه تلاش خود را انجام خواهد داد

در سال 2011 ، یک زمین لرزه قدرتمند و سونامی به بزرگی 9.0 به سیستم های خنک کننده نیروگاه در فوکوشیما آسیب رساند ، در نتیجه آن سه هسته راکتور ذوب شدند.

از دهه گذشته ، آب خنک کننده به طور مداوم از مخازن مهار شده اولیه در زیرزمین های ساختمان های راکتور نشت می کند. برای جبران تلفات ، آب اضافی به داخل راکتورها پمپ می شود تا سوخت مذاب باقی مانده در آنها خنک شود. همچنین آب پمپاژ و تصفیه می شود که بخشی از آن به عنوان آب خنک کننده بازیافت می شود و بقیه در حدود 1000 مخزن در گیاه ذخیره می شود.

برنامه TEPCO با حدود 1.24 میلیون تن آب رادیواکتیو مبارزه می کند.

TEPCO و مقامات دولتی می گویند تریتیوم ، که به مقدار کم مضر نیست ، نمی تواند از آب خارج شود ، اما تمام رادیونوکلئیدهای دیگر که برای درمان انتخاب می شوند ، می توانند به میزان رهاسازی ایمن کاهش یابد. اما برخی دانشمندان می گویند تأثیر طولانی مدت در زندگی دریایی از قرار گرفتن در معرض دوزهای کم این مقدار زیاد آب ناشناخته است.

اپراتور می گوید ظرفیت ذخیره سازی 1.37 میلیون تن در سال 2022 پر خواهد شد و باید مخازن برداشته شوند تا جای تأسیسات از رده خارج شود.

ژاپن به دنبال مشارکت آژانس بین المللی انرژی اتمی در بررسی و نظارت بر ایمنی برای کمک به افزایش شفافیت و اطمینان عمومی است.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*