کارشناسان مکزیکی 119 جمجمه دیگر در جایزه آزتک ها پیدا کردند


شهر مکزیکو (AP) – باستان شناسان در مکزیکو سیتی روز جمعه گفتند که آنها بخش دیگری از 119 جمجمه را کشف کرده اند که بخشی از جایزه اصلی آزتک ها در قربانی انسان است.

پنج سال حفاری در زیر ساختمانهای قدیمی در نزدیکی ویرانه های آزتک تمپلو شهردار مکزیکو سیتی تاکنون در مجموع 603 جمجمه پیدا کرده است. اعتقاد بر این است که قدمت آنها بین سالهای 1486 و 1502 است.

جمجمه های قربانی ، که در حدود 3.5 یارد (متر) زیر سطح خیابان پیدا شده است ، شامل برخی از زنان و کودکان است و مقامات این انبوه جمجمه ها را نشانه قدرت و اعتبار این شهر پیش از اسپانیا می دانند.

الخاندرا فراوستو ، وزیر فرهنگ مکزیکوسیتی ، گفت: “این گواهی مهم برای قدرت و عظمت به دست آمده توسط مکزیک-تنوشتیتلان است.”


چنین قفسه هایی ، معروف به “tzompantli” ، مکانی بودند که آزتک ها سرهای قطع شده قربانیان را بر روی تیرهای چوبی قربانی که از دو طرف جمجمه رانده شده بودند ، نشان می دادند.

نقاشی ها و توصیف های نوشته شده از اوایل دوره استعمار توصیف این قفسه ها را نشان می دهد. اما باستان شناسان این م instسسه گفتند که کشف در مکزیکو سیتی متفاوت بود.

بخشی از سکویی که سرها بر روی آن نشان داده می شد از ردیف جمجمه هایی بود که با هم مخلوط شده بودند ، تقریباً در یک دایره ، در اطراف یک فضای به ظاهر خالی در وسط. همه جمجمه ها طوری قرار گرفته بودند که به سمت داخل دایره رو به داخل باشند ، اما کارشناسان نمی دانند که در مرکز آن چه قرار داشته است.

جمجمه ها ممکن است در حالی که تازه بودند روی قفسه ها ظاهر شده اند و پس از پوسیدگی گوشت ، ممکن است آنها با هم کشته شده باشند.

این کاوش در زیر تعدادی ساختمان انجام شد که برخی از آنها از نظر تاریخی با ارزش قلمداد می شوند.

کاوش های دوره ای از سال 1914 نشان می دهد که یک مکان تشریفاتی در نزدیکی محل وجود دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*